Results List Atag Posbankloop

Velp Gld - Sunday 25 September 2011

MSEN, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Vladimir Tonchinski
Wit-Rusland
47:49
47:48
2
Neals Strik
Baarn
48:05
48:05
3
Zac Freudenburg
Diemen
48:10
48:07
4
Jeroen van Damme
Loopgroep PK
48:25
48:25
5
Benjamin Barbier
België
48:43
48:42
6
Sanne Torfs
België
48:55
48:54
7
Mario van Wayenberge
België
49:53
49:52
8
Jeroen van Erp
Loopgroep PK
50:19
50:19
9
Gino de Cock
België
53:12
53:10
10
Casper Koelma
Marathon Pim Mulier
54:40
54:37
11
Florian Lichtendonk
Hellas
57:03
57:01
12
Nick van der Poel
Ilion
57:37
57:34
13
Jorik Huizinga
Pannerden
1:01:41
1:01:34
14
Dennis van der Stroom
Rotterdam
1:01:54
1:01:53
15
Tjerk van Beersum
Daventria
1:02:17
1:01:49
16
Tom van Beusekom
duiven
1:02:31
1:02:25
17
Bertjan Boschloo
Diepenveen
1:03:26
1:02:58
18
Wouter Ribbink
Loopgroep PK
1:03:28
1:03:22
19
Jur Kruijt
Tartlétos
1:03:46
1:03:42
20
Jorrit Garrits
Hengelo Gld
1:03:59
1:03:54
21
Maurits Kramer
Arnhem
1:05:11
1:05:04
22
Arjan Hoenselaar
Nijmegen
1:06:17
1:05:37
23
Bart de Bruine
Arnhem
1:06:39
1:03:41
24
Ralph Scherjon
Scopias
1:07:38
1:06:56
25
Rick Meurders
Gendt
1:08:16
1:06:42
26
Jeroen Cornelissen
Nijmegen
1:08:24
1:05:41
27
Wouter de Lange
Velp Gld
1:08:59
1:08:03
28
Wim Leewis
Arnhem
1:09:43
1:05:40
29
Bas Anemaet
Delta Sport
1:09:48
1:09:29
30
Willem Bos
barneveld
1:10:04
1:09:32
31
Andre Huizinga
Gendt
1:10:09
1:07:35
32
Jeroen Kuiper
Ulft
1:10:57
1:08:56
33
Jeroen Daanen
Arnhem
1:11:44
1:10:33
34
Jochem Boschloo
Lochem
1:12:15
1:07:37
35
Stefan van der Meulen
Zwolle
1:12:37
1:09:55
36
Ronald Jansen
Cifla
1:12:58
1:09:36
37
Arno Deegens
Velp Gld
1:13:04
1:12:51
38
Harm van Hal
Millingen aan de Rij
1:13:31
1:12:37
39
William Koehoorn
Beuningen Gld
1:14:03
1:13:10
40
Arnout Vinkhuyzen
Zwolle
1:14:04
1:13:13
41
Dylan Kwakkel
Amersfoort
1:14:20
1:08:27
42
Peter Verlaan
Velp Gld
1:15:14
1:11:15
43
Stefan Janssen
Huissen
1:15:18
1:12:46
44
Jaap Vonk
Velp Gld
1:15:35
1:14:30
45
Alexander Schrader
Spankeren
1:15:46
1:13:38
46
Willem van den Brink
Ciko '66
1:15:58
1:14:52
47
Jeroen Cortjens
Dutch Runners Gold
1:16:21
1:14:08
48
Mendel in 't Veld
Daventria
1:16:27
1:10:46
49
Freek Meijeringh
Rheden
1:16:46
1:16:05
50
Christian de Vries
Steenwijk
1:16:57
1:11:56
51
Michiel Nuyens
Rheden
1:17:14
1:13:25
52
Polle Driesprong
Arnhem
1:17:35
1:14:15
53
Johan in t Hout
Wijchen
1:18:13
1:16:23
54
Dirk Janssen
Groningen
1:18:21
1:11:01
55
Sander Mol
Arnhem
1:18:22
1:16:03
56
Jurn van Gisteren
Oss '78
1:18:37
1:15:31
57
Jeroen Vink
Ermelo
1:18:37
1:11:29
58
Rico van Houten
Dutch Runners Gold
1:18:47
1:14:09
59
Erik Sanders
Emmerich am Rhein
1:18:52
1:14:49
60
Romke Janssen
Arnhem
1:18:55
1:12:46
61
Ricardo Liefaard
Velp Gld
1:19:19
1:15:41
62
Jj Bruinsma
Velp Gld
1:19:44
1:11:19
63
Vincent Bouw
Apeldoorn
1:20:11
1:12:59
64
Ruurd Witteveen
Dieren
1:20:13
1:16:27
65
Mark Diepstraten
Arnhem
1:20:14
1:18:57
66
Oscar Hoiting
Nijmegen
1:20:54
1:17:55
67
Youri Kok
Sittard
1:20:54
1:18:04
68
Erwin van Leeuwen
Langbroek
1:21:01
1:12:27
69
Peter Hoving
Arnhem
1:21:13
1:12:52
70
Dennis Weijers
Sittard
1:21:18
1:14:56
71
Martijn Obbink
Winterswijk
1:21:34
1:16:22
72
Retse van der Berg
Zwolle
1:21:56
1:15:42
73
Roy Wunderink
Arnhem
1:22:15
1:18:48
74
Michael Borg
Dieren
1:22:25
1:21:39
75
Bas Driesprong
Teteringen
1:22:33
1:19:12
76
Jeroen Driessen
Arnhem
1:22:45
1:19:59
77
Boudewijn Geutjes
Nijmegen
1:22:53
1:19:31
78
Maarten Hartemink
Spankeren
1:23:03
1:19:29
79
Guido Dijkhuizen
Arena
1:23:24
1:21:20
80
Vincent Stott
Velp Gld
1:23:24
1:15:58
81
Martijn Crajé
Nijmegen
1:23:33
1:14:43
82
Pieter Dijksterhuis
Apeldoorn
1:24:05
1:14:38
83
Frank Schut
Zevenaar
1:24:29
1:16:25
84
Remco Roelofse
Zutphen
1:24:39
1:17:24
85
Alexander Koffeman
Arnhem
1:25:07
1:21:31
86
Onno Goldbach
Zwolle
1:25:35
1:19:09
87
Bram Boehmer
Velp Gld
1:25:54
1:23:56
88
Dennis Janssen
Zwolle
1:25:59
1:20:05
89
Joost Reesink
Velp Gld
1:26:16
1:17:54
90
Willem Oosterwegel
Dieren
1:26:26
1:24:48
91
Gerard Oosterwegel
Dieren
1:26:26
1:26:23
92
Terence de Bruin
Velp Gld
1:26:35
1:22:59
93
Ronald Mik
's-Gravenhage
1:26:45
1:23:38
94
Jeroen Peters
Arnhem
1:26:52
1:20:38
95
Leon Dorland
Zwolle
1:26:59
1:23:42
96
Alexander Blokland
Gorinchem
1:27:00
1:18:23
97
Mark Terlouw
Elst Gld
1:27:20
1:23:52
98
Marco Leeverink
Bolsward
1:27:41
1:21:26
99
Jaco Faas
Apeldoorn
1:27:49
1:25:29
100
René Huizinga
Arnhem
1:27:50
1:25:13
101
Lieroy Snippe
Amsterdam
1:28:01
1:18:51
102
Stefan Becks
Angeren
1:28:16
1:25:39
103
Martin Veltink
Dieren
1:28:16
1:27:30
104
Roel Grandia
Rheden
1:28:25
1:20:49
105
Michiel de Boer
Arnhem
1:28:32
1:22:14
106
Dennis Wadle
Velp Gld
1:28:40
1:27:32
107
Pim Walter
Tilburg
1:28:42
1:24:19
108
Rene van Ampting
Doetinchem
1:29:42
1:22:15
109
Pascal Welling
Zevenaar
1:30:02
1:24:19
110
Jelmer van Schoonhoven
Arnhem
1:30:26
1:21:16
111
Tim Reesink
Velp Gld
1:30:35
1:22:10
112
YM Dijkstra
Veluwe
1:31:00
1:21:41
113
Niky Thijssen
Nijmegen
1:31:31
1:22:36
114
Lodewijk van der Meer
's-Gravenhage
1:32:29
1:26:12
115
Bart-Jan Lourens
Nijmegen
1:32:33
1:24:54
116
Martijn Mik
Arnhem
1:32:58
1:29:49
117
Hans Roels
Velp Gld
1:33:02
1:27:10
118
Christiaan Gergoski
Rheden
1:33:36
1:28:40
119
Dave Jansen
Zevenaar
1:34:14
1:25:08
120
Ruben Scheffer
Arnhem
1:35:17
1:26:24
121
Jim Huijgens
Dieren
1:35:23
1:35:01
122
Peter Kleijn
Arnhem
1:35:39
1:26:43
123
Jody Kevenaar
Arnhem
1:35:53
1:32:22
124
Harmen Snoeijs
's-Hertogenbosch
1:35:57
1:26:40
125
Jan-Willem Meulenbroek
Velp Gld
1:36:14
1:27:54
126
Pieter Molleman
Nijmegen
1:36:15
1:26:45
127
Marco van Dusschoten
Brummen
1:37:41
1:32:25
128
Fabio Nouwens
Boxtel
1:37:54
1:33:13
129
Ewoud Benschop
Hasselt
1:38:42
1:29:35
130
Melinco Selles
Zwolle
1:38:42
1:29:35
131
Arno Ultee
Barendrecht
1:38:48
1:29:13
132
Martin Schalij
Baarn
1:38:59
1:32:43
133
Wim Hietbrink
Velp Gld
1:40:03
1:34:13
134
Gunnar Lichtenberg
Zutphen
1:40:05
1:38:36
135
Yadi Dragtsma
Arnhem
1:41:23
1:34:30
136
Rik Willemsen
Ulft
1:41:26
1:34:01
137
Sander Voorhuis
Nijmegen
1:41:28
1:31:58
138
Stan Evers
Rheden
1:43:10
1:41:10
139
John Peeters
Cuijk
1:43:11
1:34:19
140
Olaf Lagerwerf
Tilburg
1:43:16
1:33:43
141
Jan Kleijer
Climax
1:43:21
1:35:09
142
Maarten Snoeijs
Epen
1:44:11
1:34:54
143
Tom van Rijn
Leusden
1:44:20
1:36:05
144
Kevin Maillot
Apeldoorn
1:45:35
1:36:03
145
Robbie Lange
Arnhem
1:47:22
1:37:41
146
Job Doornbosch
Barendrecht
1:47:49
1:38:14
147
Robert Baars
Dieren
1:51:43
1:42:18
M35, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Fransua Woldemariam
Almere
50:15
50:13
2
Kris Moernout
België
50:26
50:24
3
Oleg Otmakhov
Rusland
52:23
52:22
4
Patrick - Bjarne Weije
Ciko '66
52:33
52:31
5
Ronald Derksen
Veluwe
53:42
53:40
6
Johan Kats
Daventria
54:30
54:28
7
Michael Hechler
Duisburg (GER)
54:57
54:54
8
Roland Saalmink
avVN
55:57
55:53
9
Marco Rutgers
Argo
57:29
57:28
10
Ronny Leeftink
Goor '75
58:57
58:54
11
Gerton Prinsen
ASV
59:03
59:01
12
John Klerkx
De Keien
59:30
59:25
13
Marco van Nek
Loopgroep PK
59:44
59:37
14
Erik Kuijer
Ruinerwold
59:48
59:45
15
Antoine Roes
Wijchen
1:00:40
1:00:39
16
Richard Vsher
Arnhem
1:01:20
1:01:16
17
Martin Gotink
Argo
1:01:41
1:01:35
18
Stephan Hoegen
Elst Gld
1:01:46
1:01:38
19
Ruud van de Garde
Rozendaal
1:01:47
1:01:44
20
Henri van Essen
Nijkerk Gld
1:01:54
1:01:50
21
Richard Donders
Loopgroep PK
1:01:55
1:01:52
22
Evert van Veldhuizen
GVAC
1:01:57
1:01:40
23
Rutger Thung
Vlaardingen
1:02:05
1:01:59
24
Herman Hassing
LAAC Twente
1:03:19
1:03:11
25
Remco Greven
Daventria
1:03:33
1:03:09
26
Arjen ter Heide
Argo
1:03:50
1:03:43
27
Rene Agterdenbos
Velp Gld
1:04:07
1:04:02
28
Ed van Riessen
Oosterbeek
1:04:10
1:03:46
29
Maarten Kole
Arnhem
1:04:12
1:03:00
30
Erik Delpeut
Ciko '66
1:04:13
1:03:36
31
Cor van Emmerik
Cialfo
1:04:13
1:03:32
32
Robert Loeff
Arnhem
1:04:35
1:04:24
33
Hans Wieltink
PEC 1910
1:04:42
1:04:34
34
Marco van der Linden
Loopgroep Wijbosch
1:05:09
1:03:37
35
Erwin Heezen
Dinxperlo
1:05:15
1:04:41
36
Michiel Brussee
Loopgroep Aart Stigt
1:05:36
1:04:27
37
Maarten Hengeveld
De Heurne
1:05:47
1:03:19
38
Erik Wolfs
OSS-VOLO
1:06:16
1:04:37
39
Johann-Frederick te Pe
Phanos
1:06:26
1:06:25
40
George Terenstra
Arnhem
1:06:27
1:06:02
41
Gerard Bambacht
Zaltbommel
1:06:48
1:05:08
42
René Goorman
Laren Gld
1:06:49
1:06:30
43
Frank Heijboer
De Groene Hart Loper
1:06:54
1:05:01
44
Michael Weigand
Atletico '73
1:07:08
1:05:11
45
Jeroen Lamers
Dutch Runners Basic
1:07:08
1:06:56
46
Maarten Vos
BB lopers
1:07:31
1:07:23
47
Rob Schouten
Arnhem
1:07:35
1:07:17
48
Rob Verhagen
Barendrecht
1:07:41
1:06:42
49
Jos Clement
Kerkdriel
1:07:55
1:06:15
50
Michel van Hout
Vleuten
1:08:08
1:08:01
51
Marcel den Hertog
Velp Gld
1:08:56
1:08:49
52
Hubert Hageman
Didam
1:10:30
1:09:09
53
Dennis Jansen
Dinxperlo
1:10:33
1:08:11
54
Edo Geurts
Westervoort
1:10:34
1:08:53
55
Michiel Broeren
Arnhem
1:10:44
1:09:07
56
Marcel Hovens
Arnhem
1:10:49
1:10:08
57
Philip de Bruijn
Beuningen Gld
1:10:53
1:09:20
58
Mike Kevenaar
Dieren
1:10:55
1:10:48
59
Jos de Vries
Kampen
1:10:59
1:09:20
60
Robert Vermeer
Rheden
1:11:07
1:09:45
61
Alex Schreijenberg
Huissen
1:11:08
1:07:40
62
Guido Hoenselaar
Dordrecht
1:11:09
1:10:14
63
Maarten Hermsen
Elst Gld
1:11:14
1:08:12
64
Bart van den Berg
Nijmegen
1:11:28
1:07:52
65
Lodewijk Witteveen
Zwolle
1:11:29
1:07:44
66
Raimo Haverink
Vleuten
1:11:29
1:08:58
67
Dinand van Haaften
Aalst Gld
1:11:33
1:09:50
68
Rohalt Bergsma
Lochem
1:11:41
1:11:13
69
Johan Verlouw
Raamsdonk
1:11:45
1:08:52
70
Peter de Vries
ATC '75
1:12:25
1:03:31
71
Rene Kok
Apeldoorn
1:12:31
1:12:23
72
Huib Vriesendorp
Rozendaal
1:12:39
1:09:52
73
Rob Rabelink
Doetinchem
1:12:42
1:10:55
74
André ter Horst
Nijmegen
1:12:45
1:10:10
75
Pieter van der Stok
Gelre
1:12:47
1:11:11
76
Jurgen Peppelman
's-Heerenberg
1:12:59
1:12:01
77
Benno Roelofsen
Zetten
1:13:00
1:10:42
78
Jeroen van Baal
Ciko '66
1:13:04
1:11:37
79
Chris Gerretsen
Arnhem
1:13:10
1:10:52
80
Ewout Tamminga
Duiven
1:13:18
1:13:18
81
Hans Bartman
1:13:27
1:10:58
82
Firmin Candido
Oegstgeest
1:13:39
1:12:51
83
Andre Bakker
Heerhugowaard
1:13:39
1:13:14
84
Rene Mom
Druten
1:13:47
1:12:37
85
Hans Mandemakers
Rheden
1:13:49
1:12:27
86
Frits Onderstal
Heteren
1:13:57
1:10:54
87
Milton van Haren
's-Hertogenbosch
1:13:59
1:11:17
88
Marco Kleijn
Swifterbant
1:14:06
1:13:15
89
Etienne Journee
Oosterbeek
1:14:07
1:12:41
90
Mario Gielink
Dieren
1:14:10
1:14:05
91
Rene Krouwel
Utrecht
1:14:26
1:11:14
92
Rene Vermaat
Purmerend
1:14:39
1:09:48
93
Maurits Donders
Arnhem
1:14:46
1:13:23
94
Jack Aries
Zevenaar
1:14:49
1:13:50
95
Remko van Galen
Arnhem
1:14:58
1:14:48
96
Pepijn Tammeling
De Liemers
1:15:02
1:12:12
97
Radboud Dood
Enschede
1:15:04
1:07:41
98
Sander van der Kous
Deventer
1:15:11
1:12:24
99
Albert Branderhorst
Diepenveen
1:15:14
1:14:04
100
Vincent Niemeijer
's-Gravenhage
1:15:15
1:12:51
101
Martijn Koedijk
Amsterdam
1:15:15
1:12:52
102
Edward Konijnenberg
Eerbeek
1:15:16
1:13:43
103
Bert Brassee
Argo
1:15:19
1:10:08
104
Hans Theunissen
Ciko '66
1:15:28
1:11:34
105
Werner Hovius
Voorthuizen
1:15:28
1:11:06
106
Ferdy Lankwarden
IJmuiden
1:15:31
1:09:45
107
Erik Weltevreden
Eerbeek
1:16:02
1:14:30
108
Frank Lamers
Velp Gld
1:16:12
1:11:58
109
Vincent Wensink
Duiven
1:16:14
1:14:36
110
Bob Jurjens
Ciko '66
1:16:14
1:15:37
111
Peter Scholten
Hanzesport
1:16:16
1:11:33
112
Ivo J Dijs
Houten
1:16:16
1:10:02
113
Rob Brugman
Arnhem
1:16:22
1:10:57
114
Eddy Derks
Zutphen
1:16:29
1:11:46
115
Richard Stoelinga
Velp Gld
1:16:38
1:16:19
116
Peter Kruk
Eerbeek
1:16:48
1:15:23
117
Oscar Zoeteweij
Wijchen
1:17:05
1:14:45
118
Jan Willem Jonkers
Hanzesport
1:17:21
1:12:29
119
Bas Nijenhuis
Apeldoorn
1:17:22
1:14:26
120
Rene Boerboom
's-Heerenberg
1:17:31
1:16:34
121
Jeff INDY
Apeldoorn
1:17:39
1:15:37
122
Roy Hebben
Brummen
1:17:41
1:16:08
123
Henk Harmens
Zwolle
1:17:45
1:15:20
124
Wouter Winkelhorst
AV Haaksbergen
1:17:56
1:14:31
125
Robert Mars
WZevenbergschen Hoek
1:17:58
1:15:53
126
Ray Derks
Zutphen
1:18:01
1:13:20
127
Remon Evers
Huissen
1:18:03
1:16:08
128
Rene Goedhart
Hanzesport
1:18:03
1:12:06
129
Michiel Satink
Zwolle
1:18:08
1:14:22
130
Berno Bruns
Dieren
1:18:09
1:14:52
131
Edwin Gierman
Loopgroep PK
1:18:14
1:13:03
132
Sander de Winkel
Velp Gld
1:18:19
1:13:42
133
Juriaan Bleij
Woerden
1:18:27
1:14:33
134
Sjors Witjes
Kleve (GER)
1:18:33
1:13:26
135
John vd Werf
Boskoop
1:18:34
1:09:48
136
Erwin Jurriens
Vorden
1:18:36
1:18:08
137
Louis Zweers
Rheden
1:18:38
1:16:34
138
Jan F Langendoen
DE LOPER
1:18:45
1:15:51
139
Maarten Angenent
Breedenbroek
1:18:46
1:16:18
140
Ted Bagerman
Heerde
1:18:46
1:16:16
141
Martijn Grisel
Zevenaar
1:18:54
1:12:50
142
Mark Meinema
Argo
1:18:56
1:13:15
143
Stephan van Tiggelen
Tilburg
1:18:59
1:14:45
144
Taco Hanou
De Liemers
1:19:00
1:13:06
145
Martijn Rutte
Amsterdam
1:19:25
1:11:23
146
Frank Ernst
Silvolde
1:19:35
1:17:31
147
Maarten van Helvoort
Arnhem
1:19:35
1:13:39
148
Daniel Claessen
Arnhem
1:19:41
1:17:29
149
JA van der Veer
Oosterbeek
1:19:42
1:17:29
150
Martin Wilschut
Oosterbeek
1:19:51
1:16:17
151
Roger Ekkerink
Elst Gld
1:19:54
1:17:47
152
Martijn Brunsveld
Arnhem
1:19:58
1:19:11
153
Arjen Lankhuizen
Nijmegen
1:19:59
1:13:40
154
Gerard van Gijtenbeek
Eerbeek
1:20:04
1:13:55
155
Lãslo Brouwer
Arnhem
1:20:06
1:15:00
156
Driss Abbassi
Arnhem
1:20:11
1:13:38
157
Marc van Hal
Taxandria
1:20:20
1:13:51
158
Merlijn Lanting
Arnhem
1:20:27
1:18:53
159
Marco Halman
Arnhem
1:20:29
1:18:11
160
Rochere Varenbrink
Gronau (GER)
1:20:38
1:13:21
161
Patrick Lems
Enschede
1:20:39
1:13:22
162
Philip van Avezaath
Nijmegen
1:20:40
1:17:31
163
Jeroen van Netten
Capelle aan den IJss
1:20:48
1:19:41
164
Ronny Kolenbrander
Wageningen
1:20:54
1:17:52
165
Frank van Rees
Apeldoorn
1:21:32
1:12:26
166
Roy Stroeve
Arnhem
1:21:33
1:19:47
167
Frank Gerritzen
Warnsveld
1:21:33
1:12:32
168
Frank Lijding
Ciko '66
1:21:36
1:17:36
169
Aldo Bouman
Leiden
1:21:46
1:17:35
170
Jurgen Harbers
Arnhem
1:21:49
1:21:01
171
Xander Arets
Arnhem
1:21:59
1:15:28
172
Bram Arets
Nijmegen
1:21:59
1:15:27
173
Marcel Blokland
Hardinxveld-Giessend
1:22:05
1:13:29
174
Dennis de Groot
Dutch Runners Gold
1:22:07
1:17:38
175
Harrie Drost
Zutphen
1:22:08
1:14:04
176
Robin van den Brink
Arnhem
1:22:16
1:17:05
177
Giel Stapelbroek
Arnhem
1:22:28
1:17:24
178
Robert Buitendijk
Dutch Runners Gold
1:22:41
1:20:07
179
Jeroen van der Weegen
Velp Gld
1:22:41
1:19:13
180
Rienk Bernhard
NOP
1:22:47
1:16:59
181
Willy Boskamp
Voorst gem Voorst
1:22:55
1:21:31
182
Roelof van Langen
Eindhoven
1:22:59
1:20:48
183
Marco Schellings
Arnhem
1:23:00
1:15:26
184
Huib Evers
De Liemers
1:23:11
1:15:33
185
Pino Bruna
Zutphen
1:23:12
1:21:01
186
Frank van Dijk
Velp Gld
1:23:15
1:19:06
187
Roel Geukemeijer
Nijmegen
1:23:15
1:13:54
188
Herbert van Kraaij
Arnhem
1:23:21
1:20:48
189
Koos Verloop
Doornenburg
1:23:21
1:19:08
190
Marcel Groenendijk
Driebergen-Rijsenbur
1:23:23
1:17:37
191
Peter van Dalen
Deventer
1:23:27
1:19:45
192
Ortwin Linders
Arnhem
1:23:38
1:18:48
193
Andr♪é Heinst
De Liemers
1:23:39
1:18:01
194
Odin Huisman
Velp Gld
1:23:46
1:18:58
195
Frits Reijmers
Huissen
1:24:01
1:22:07
196
Henk Tamerius
Arnhem
1:24:06
1:17:54
197
Raymond Reesink
Velp Gld
1:24:17
1:20:06
198
Walter Veerman
Arnhem
1:24:23
1:21:01
199
Marcel Koeslag
Elst Gld
1:24:23
1:20:02
200
Geert Boersma
Ellecom
1:24:24
1:22:18
201
Thijs Verbeek
Westervoort
1:24:29
1:17:48
202
David van Nuissenburg
Velp Gld
1:24:37
1:23:35
203
Huub Klein Gunnewiek
Velp Gld
1:24:37
1:20:02
204
Eddy Wulfsen
Veluwe
1:24:39
1:19:38
205
Edwin Kersten
Zutphen
1:24:39
1:17:23
206
Yuri Pauwels
Maassluis
1:24:47
1:22:06
207
Fokke-Gert Spinder
ASV
1:24:49
1:19:37
208
Reinout Holland
Akersloot
1:24:50
1:22:28
209
Pascal Bertens
Heteren
1:24:54
1:22:49
210
Gewald Maassen
De Liemers
1:24:56
1:20:53
211
Marnick Huijman
Ciko '66
1:25:08
1:19:12
212
Ruben Tienpont
Blokzijl
1:25:13
1:20:52
213
Arthur Teunissen
Arnhem
1:25:16
1:19:53
214
Jan-Willem van der Kna
Didam
1:25:26
1:18:47
215
Martin Jansen
Arnhem
1:25:28
1:18:41
216
Rolf Vermolen
Ilion
1:25:28
1:25:21
217
Harm Visser
Dutch Runners Gold
1:25:29
1:22:00
218
Bonnie Kevenaar
Dieren
1:25:31
1:22:05
219
Dave Brandt
Hoek van Holland
1:25:33
1:20:21
220
Arjen de Boer
Amstelveen
1:25:34
1:20:09
221
Bas Niemeijer
Markelo
1:25:40
1:23:24
222
Oscar de Vries
Rosmalen
1:25:46
1:19:41
223
Patrick Neulen
Broekland Ov
1:25:49
1:21:01
224
Marco Pellegrom
Ede Gld
1:25:49
1:17:11
225
Marc Dral
BAV
1:25:51
1:15:45
226
Bjorn Kloosterman
Arnhem
1:25:52
1:22:06
227
Peter Postma
Arnhem
1:25:53
1:19:55
228
Wilbert van Kruijsdijk
AVV
1:26:00
1:18:00
229
Mark van Ravenswaay
Veenendaal
1:26:05
1:21:49
230
Meindert Thedinga
Duiven
1:26:14
1:22:13
231
Michiel van Loenen
Velp Gld
1:26:16
1:20:57
232
Meine Jacobi
Arnhem
1:26:18
1:20:34
233
Roeland Beumer
Duiven
1:26:21
1:17:51
234
Marco Withagen
Deventer
1:26:23
1:18:12
235
Aldert Nagel
Apeldoorn
1:26:24
1:21:40
236
Ruben Polman
Ede Gld
1:26:24
1:20:41
237
Toine van Hulst
Dutch Runners Gold
1:26:27
1:19:56
238
Edwin Pastoor
Ugchelen
1:26:34
1:17:26
239
Roel Dijkstra
Dutch Runners Gold
1:26:37
1:25:02
240
Harry Blok
Arnhem
1:26:45
1:21:50
241
Kees Oostrom
Heteren
1:27:04
1:25:05
242
René van Veenendaal
Renkum
1:27:10
1:26:24
243
Johan Agterberg
Utrecht
1:27:23
1:26:39
244
Diederick Erdtsieck
Velp Gld
1:27:26
1:19:40
245
Michel Olde Benneker
Enschede
1:27:35
1:20:14
246
Wouter Brouwer
Berkel en Rodenrijs
1:27:41
1:26:05
247
Arthur Vennik
Zwolle
1:27:43
1:19:42
248
Alfons Schilder
Dieren
1:27:44
1:21:39
249
Steve Middelhoff
apeldoorn
1:27:54
1:21:12
250
Peter Sluijs
Apeldoorn
1:27:54
1:21:12
251
Arjan Kupers
's-Heerenberg
1:28:01
1:24:45
252
Martin van der Made
Velp Gld
1:28:05
1:18:54
253
Johan den Hartog
Velp Gld
1:28:10
1:23:16
254
Marco Peelen
Rheden
1:28:11
1:22:04
255
Rudie Schutten
Silvolde
1:28:23
1:21:36
256
Ronald van der Louw
De Meern
1:28:25
1:23:22
257
Ricardo Parrado
Westervoort
1:28:29
1:19:55
258
Gerard Dam
Dokkum
1:28:43
1:20:04
259
Nico Feenstra
De Bilt
1:28:45
1:25:34
260
Eric Reijnhout
Amersfoort
1:28:48
1:19:42
261
Kees Wassenaar
Dutch Runners Basic
1:28:50
1:26:14
262
Volcmar Visser
Zevenaar
1:28:51
1:20:48
263
Rene Gelderman
Enschede
1:28:56
1:20:55
264
John Schot
Veenendaal
1:28:58
1:24:24
265
René den Otter
Bruchem
1:29:08
1:27:54
266
Guido Dane
Eindhoven
1:29:09
1:24:27
267
Niels Roseboom
De Liemers
1:29:14
1:29:05
268
Marcel Sas
Velp Gld
1:29:21
1:21:40
269
Sander Beets
Apeldoorn
1:29:30
1:25:52
270
Jos Reijnhout
Bunschoten-Spakenbur
1:29:34
1:20:28
271
Fred Mugge
Leiden
1:29:35
1:25:11
272
Willem Koster
Duiven
1:29:44
1:28:43
273
Anko Sijben
Veghel
1:29:46
1:25:01
274
Falco Dam
Arnhem
1:29:59
1:24:31
275
Remy van Brink
Rheden
1:30:03
1:22:30
276
Robin Schenk
Arnhem
1:30:05
1:22:14
277
Eddy Heuten
Zwolle
1:30:08
1:26:10
278
Martijn Zijlstra
Dutch Runners Gold
1:30:17
1:22:32
279
Eric Kroon
Ede Gld
1:30:19
1:25:00
280
Jaap Vessies
Ugchelen
1:30:23
1:25:05
281
Robbert Otten
Elst Gld
1:30:26
1:26:08
282
Remon te Boome
Zelhem
1:30:30
1:29:41
283
Bas Smies
Enschede
1:30:32
1:22:29
284
Vincent Bussink
Apeldoorn
1:30:54
1:22:30
285
Almar Nijholt
Elst Gld
1:31:04
1:27:45
286
Gerhard van Wijhe
Enschede
1:31:11
1:23:48
287
Richard van Emmerik
Venlo
1:31:28
1:24:42
288
Frank van Lenthe
Pallas '67
1:31:28
1:24:29
289
Conrad van 't Erve
Amersfoort
1:31:29
1:27:42
290
Jan Krul
Malden
1:31:35
1:29:23
291
Tuncay Irmak
Nijmegen
1:31:38
1:22:48
292
Gwen Weeldenburg
1:31:41
1:27:45
293
Paul Hamers
Zeist
1:31:59
1:22:46
294
Frank van Dillewijn
Markelo
1:32:10
1:27:03
295
Rien den Uyl
Utrecht
1:32:18
1:25:26
296
Andre van den Ende
Wageningen
1:32:20
1:31:17
297
Bas Berkemeijer
Doorwerth
1:32:23
1:23:08
298
Adhemar Meijer
Grou
1:32:28
1:24:43
299
Chris Verwey
Tilburg
1:32:36
1:26:32
300
Rene de Vries
Culemborg
1:32:40
1:26:55
301
Martijn Francken
Elst Gld
1:32:41
1:26:22
302
Paul Perlot
Chene-bourg (SUI)
1:32:44
1:23:18
303
Frank Mugge
Leiden
1:33:04
1:28:47
304
Sjaak Reesink
Brummen
1:33:08
1:24:43
305
Florens van der Gaag
Delft
1:33:26
1:27:22
306
Paul Ficq
Amsterdam
1:33:47
1:25:28
307
Peter Vruggink
Berg en Dal
1:33:57
1:26:14
308
Bas Fukkink
Almere
1:34:06
1:26:20
309
Janjaap Zollinger
Huissen
1:34:21
1:25:55
310
Phoel Ransing
Ede Gld
1:34:21
1:28:02
311
Bas van Binnendijk
Dutch Runners Gold
1:34:25
1:29:16
312
Patrick Ruumpol
Rheden
1:34:47
1:26:25
313
Silvester Smetsers
Loopgroep Wijbosch
1:34:48
1:28:09
314
Bas Baan
Leusden
1:34:53
1:26:42
315
Ben Spitman
Oosterbeek
1:35:02
1:29:13
316
Patrick Schlick
Arnhem
1:35:02
1:28:40
317
Mark Nijmeijer
Enschede
1:35:06
1:26:32
318
Bert Molewijk
Zutphen
1:35:06
1:25:33
319
Jan willem te Boekhors
Arnhem
1:35:12
1:25:50
320
Jan van der Heiden
Culemborg
1:35:16
1:29:30
321
Sascha van Veldhuizen
Leimuiden
1:35:21
1:25:48
322
Hedzer Hoekstra
Doesburg
1:35:27
1:30:45
323
Peter-Jan Arends
Rheden
1:35:33
1:28:06
324
Robert Engel
Duiven
1:35:39
1:29:53
325
Frank Kouwenberg
Delfgauw
1:35:44
1:26:57
326
Robert Segers
Utrecht
1:35:45
1:27:15
327
Frank Volmerink
Velp Gld
1:35:45
1:27:27
328
Thomas Goossens
Hoevelaken
1:35:49
1:27:53
329
Roderick Bleiker
Arnhem
1:35:54
1:31:03
330
Gertjan Verbeek
Argo
1:36:02
1:29:56
331
Nico Peelman
België
1:36:10
1:35:51
332
Cliff Fong
Lelystad
1:36:15
1:31:48
333
Robert-Jan van der Zee
Sliedrecht
1:36:20
1:27:44
334
Fred Verheul
Rheden
1:36:29
1:32:16
335
Arjeh Mesquita
Phoenix
1:36:42
1:28:11
336
Jeroen de Zwart
Lelystad
1:36:58
1:30:47
337
Gerd Westendorp
Utrecht
1:37:01
1:31:22
338
Hugo van Bergen
Drunen
1:37:13
1:27:57
339
Rick Keuning
Dutch Runners Gold
1:37:17
1:30:43
340
Vincent Kersten
Arnhem
1:37:21
1:33:19
341
Raymond de Ridder
Utrecht
1:37:30
1:37:30
342
Niels Alofs
Venray
1:38:05
1:34:11
343
Peter Remijn
Nijmegen
1:38:19
1:29:17
344
Paul Wunderink
Arnhem
1:38:23
1:35:30
345
Dennis Smit
Arnhem
1:38:29
1:31:08
346
Martijn Broens
Molenhoek Lb
1:38:47
1:33:32
347
Rob Maijenburg
Loopgroep Athletic P
1:38:58
1:29:34
348
Demy Radstaat
Ede Gld
1:39:00
1:32:02
349
Maarten Korthuis
Velp Gld
1:39:08
1:31:06
350
Robert van den Bosch
De Liemers
1:39:17
1:35:14
351
Chiel Steen
Nijmegen
1:39:20
1:34:55
352
Remon Berends
Zwolle
1:39:43
1:35:23
353
John Agterdenbos
Bussum
1:40:02
1:33:50
354
Renee Janssen
Druten
1:40:15
1:39:01
355
Korendijk Marco
Velp Gld
1:40:23
1:36:16
356
René Klijn
Spijkenisse
1:41:06
1:32:22
357
Erik Straalman
Brummen
1:41:08
1:32:21
358
René Gerritsen
Brummen
1:41:14
1:32:35
359
Remco van den Heuvel
Velp Gld
1:41:25
1:39:25
360
Michael Geertsema
Renkum
1:41:31
1:35:56
361
Arie Kelderman
Veenendaal
1:41:58
1:34:40
362
Machiel Wetselaar
Laag-Soeren
1:42:02
1:33:50
363
Erik Geensen
Velp Gld
1:42:03
1:36:01
364
Rene de Vries
IJsselstein Ut
1:42:21
1:33:08
365
Peter Koster
Spijkenisse
1:42:35
1:41:30
366
Marcel Verhoef
Hercules
1:42:43
1:34:11
367
Vincent Vos
Arnhem
1:42:52
1:35:21
368
Sander Jordans
Rozendaal
1:43:24
1:34:10
369
Rob Batelaan
's-Gravenhage
1:43:45
1:36:12
370
Elmar Bieleveld
Beverwijk
1:43:55
1:36:27
371
Jeroen Buisman
Dutch Runners Gold
1:44:39
1:37:15
372
Martijn Smit
Deventer
1:44:41
1:35:10
373
Leander Grooten
Winterswijk
1:45:49
1:37:31
374
Arthur Jorissen
Oss
1:46:32
1:37:27
375
Michiel Damhuis
Ciko '66
1:47:04
1:44:03
376
Emile Dijkstra
Roosendaal
1:47:24
1:41:24
377
Bert van Dijk
Deventer
1:47:25
1:41:24
378
Alexander Verhulst
Gelre
1:52:09
1:42:29
M45, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Theo van den Abbeel
België
52:49
52:49
2
Ronny Agten
België
53:05
53:03
3
Frank Spaan
Velp Gld
59:58
59:51
4
Rob Zwartjens
Loopgroep PK
1:00:02
59:58
5
Hein Moorman
Doetinchem
1:00:24
1:00:22
6
Pieter Moedt
Duiven
1:00:31
1:00:31
7
Jos Bruens
avVN
1:00:56
1:00:49
8
Wim Ritsema
Gelre
1:00:58
1:00:54
9
Ton Melssen
Cifla
1:01:21
1:01:17
10
Han Janssen
Gendt
1:01:27
1:01:20
11
Chris van Sonsbeek
Appeltern
1:03:09
1:00:38
12
Marcel van Tellegen
LAAC Twente
1:03:21
1:03:12
13
Jan HOEKSTRA
Gelre
1:03:30
1:03:04
14
Henk de Zwaan
Athlos
1:03:31
1:03:23
15
Pieter Hubers
Atletico '73
1:03:43
1:01:56
16
Ties van Elst
De Koplopers
1:03:58
1:03:48
17
Archie Staal
Delta Sport
1:04:16
1:04:11
18
Erik Eijrond
Dutch Runners Gold
1:04:32
1:04:21
19
Erik Vink
Sinderen
1:05:00
1:04:47
20
Hendri Witteveen
Gelre
1:05:02
1:04:47
21
Jan van de Wetering
Loopgroep Wijbosch
1:05:09
1:04:13
22
Willem Pieter Piebenga
Velp Gld
1:05:20
1:03:02
23
Geo Boumann
Dutch Runners Gold
1:05:23
1:05:15
24
Theo Velnaar
Nijverdal
1:05:26
1:05:20
25
Paul van Os
Climax
1:05:55
1:05:26
26
Marius Vlootman
1:05:56
1:03:21
27
Eric Catz
Duiven
1:06:14
1:04:48
28
Ruud van Rijt
Dieren
1:06:37
1:05:52
29
Gerrit van Zuilekom
Lochem
1:06:43
1:06:12
30
Erik Seebus
Renkum
1:06:51
1:05:48
31
Ronnie van Kaauwen
Wijchen
1:07:41
1:06:27
32
Maarten van Mierlo
Arnhem
1:07:55
1:07:42
33
Christiaan Kats
Cialfo
1:07:56
1:07:47
34
Rene Arenshorst
Dieren
1:08:15
1:07:48
35
Marc Laeven
Culemborg
1:08:19
1:06:50
36
Jan Hegeman
Nijverdal
1:08:43
1:08:37
37
Peter Kaal
Babberich
1:08:53
1:07:42
38
Michael Craanen
Ciko '66
1:08:53
1:08:31
39
Erik Brandsema
Veenendaal
1:09:08
1:08:33
40
Gerhard Kuijt
Nijmegen
1:09:26
1:08:17
41
Henk Jan Kamerbeek
De Gemzen
1:09:38
1:09:34
42
Lody Smeets
Elst Gld
1:09:48
1:08:01
43
Jos Lamers
Velp Gld
1:10:14
1:09:27
44
Peter van Oosten
Nijmegen
1:10:16
1:10:07
45
Herman Broekhuis
Deventer
1:10:17
1:09:57
46
Kees Peerdeman
Drempt
1:10:18
1:10:11
47
Henk Woolschot
Doetinchem
1:10:34
1:09:54
48
Dirk Verbeij
De Groene Hart Loper
1:10:35
1:08:53
49
Hugo Vrolijk
AAV '36
1:10:37
1:09:38
50
George Petersen
Schalkhaar
1:10:41
1:08:24
51
Jan van Voorst
Bennekom
1:10:56
1:07:14
52
Peter van Sprundel
Klundert
1:10:57
1:10:39
53
Gert Hekkert
Loopgroep Aart Stigt
1:10:58
1:10:52
54
Bert Filius
Ciko '66
1:11:00
1:10:22
55
Co Rosengarten
Dutch Runners Gold
1:11:04
1:10:55
56
Roelf Werkman
Dutch Runners Gold
1:11:11
1:09:48
57
Wim van der Linden
Ciko '66
1:11:21
1:09:51
58
Pieter Hamming
1:11:26
1:08:54
59
Harold van Woezik
Bergharen
1:11:39
1:10:27
60
Peter Brouwer
Velp Gld
1:11:49
1:11:27
61
Rob-Jan Venhuizen
Unitas
1:12:01
1:09:06
62
Gé Oosterbroek
Westervoort
1:12:15
1:10:57
63
Henk Jansen
Elst Gld
1:12:21
1:11:55
64
Eric Arissen
Angeren
1:12:27
1:10:35
65
Henk Botter
Alphen aan den Rijn
1:12:50
1:10:24
66
Andre Bosveld
Ciko '66
1:12:56
1:12:20
67
Wim Buevink
Varsseveld
1:13:10
1:12:02
68
Pieter de Jong
Bennekom
1:13:14
1:12:13
69
Maarten Ettema
Pallas '67
1:13:26
1:13:03
70
Frank Bosch
Velp Gld
1:13:34
1:12:52
71
Gary Vooges
Lunteren
1:13:41
1:12:48
72
Ed van Beek
MarathonPlus
1:13:45
1:13:29
73
Erik Theunissen
Nieuwegein
1:13:46
1:13:05
74
Hans Los
Nijmegen Atletiek
1:13:52
1:09:37
75
Albert Lenting
Didam
1:14:02
1:13:01
76
Richard Saalmink
Atletico '73
1:14:05
1:12:03
77
Hans Jansen
Ciko '66
1:14:14
1:13:03
78
Jan de Jong
De Kieviten
1:14:16
1:12:51
79
Lex van de Kamp
De Steeg
1:14:24
1:13:40
80
Bernhard Pluim
Hanzesport
1:14:26
1:09:51
81
Jack Heijboer
De Groene Hart Loper
1:14:37
1:12:44
82
Jan Straatman
Wageningen
1:14:38
1:13:39
83
Yury Niatsetski
VAV
1:14:43
1:14:32
84
Dick Bakker
Gouda
1:14:45
1:13:22
85
Frans Bosscher
Heino
1:14:46
1:13:17
86
Henrie Denneboom
Marathon Pim Mulier
1:14:48
1:13:57
87
Theo Daanen
De Keien
1:14:49
1:11:36
88
Johan Sanders
Woerden
1:14:51
1:13:59
89
Rinus Leistra
Goor
1:15:08
1:10:38
90
Peter Vereschildt
Ciko '66
1:15:12
1:14:47
91
Cees van Beuzekom
Schoonhoven
1:15:15
1:12:51
92
Hans Uijen
AV Holten
1:15:25
1:12:25
93
Frits Berkhuot
1:15:26
1:11:25
94
Erik Goedegebuure
Breukelen Ut
1:15:31
1:12:26
95
Wim de Groot
Loopgroep Oudewater
1:15:34
1:14:09
96
Martin Jakobs
Hanzesport
1:15:37
1:10:55
97
Arnold Timmer
Doetinchem
1:15:41
1:13:50
98
Geert van Hal
DE LOPER
1:15:44
1:12:39
99
Marcel Jeunink
Gelre
1:16:01
1:14:21
100
Arie Kooiman
Arnhem
1:16:03
1:15:00
101
Bas Tromp
Winssen
1:16:05
1:09:54
102
Coen van Voorthuysen
Rhenen
1:16:17
1:12:45
103
Hans Peter de Ruiter
SISU
1:16:20
1:09:26
104
Mark Brazier
Velp Gld
1:16:23
1:15:37
105
Cees de Kramer
Ciko '66
1:16:23
1:12:32
106
André van Zwam
De Liemers
1:16:33
1:12:28
107
Bas Pfister
Dutch Runners Gold
1:16:37
1:16:15
108
Robert de Groot
Alphen aan den Rijn
1:16:38
1:14:12
109
Pedro Canters
Velp Gld
1:16:52
1:16:37
110
Eric Baltus
Ciko '66
1:16:55
1:14:34
111
Koos Meinsma
Velp Gld
1:16:57
1:11:21
112
Hans Speelman
Rozendaal
1:16:58
1:14:00
113
Wouter van der Kruijk
Velp Gld
1:17:04
1:14:13
114
Andre Klein Kranenbarg
Velp Gld
1:17:26
1:16:53
115
Huib Matthijsse
Tolbert
1:17:30
1:09:37
116
Bas Gunsing
Ruurlo
1:17:33
1:10:58
117
Freddy Vermeij
Renkum
1:17:36
1:12:45
118
Frank van der Rijst
Dutch Runners Gold
1:17:43
1:16:14
119
Raymund Prins
Groningen
1:17:53
1:15:05
120
Oscar Hutjes
Arnhem
1:17:56
1:16:41
121
Evert van Amerongen
Arnhem
1:18:01
1:15:59
122
Gerard Borkus
Argo
1:18:05
1:12:53
123
Maaten van Lange
Rheden
1:18:06
1:14:53
124
Henk Wattel
Arnhem
1:18:08
1:12:48
125
Karl Rambach
Beuningen Gld
1:18:18
1:12:22
126
Jeroen Overvelde
Velp Gld
1:18:19
1:17:13
127
Albert Peters
Heteren
1:18:23
1:14:15
128
Paul Clappers
Elst Gld
1:18:25
1:12:29
129
Jan van der Burg
Schiedam
1:18:26
1:15:30
130
Ferdinand Hamer
Nijmegen
1:18:28
1:16:00
131
Hubert van der Planken
Berkel en Rodenrijs
1:18:30
1:11:45
132
Goos Klijnsma
Gelre
1:18:33
1:16:55
133
Raymundo van Egmond
Veluwe
1:18:35
1:12:33
134
Jan Arend Buxtorff
Deventer
1:18:43
1:14:59
135
Ton Hoefakker
Zeist
1:18:46
1:15:28
136
Willem Heling
Duiven
1:18:57
1:11:48
137
Ron Goos
Rotterdam
1:19:00
1:12:57
138
Riekel de Groot
De Sperwers
1:19:00
1:18:40
139
Ian Ralston
Lunteren
1:19:01
1:18:14
140
Ruut Schalij
Baarn
1:19:03
1:12:50
141
Jan de Rooij
1:19:05
1:16:20
142
Jan Hein Lieber
Hummelo
1:19:05
1:13:42
143
Ton Keetels
Schijndel
1:19:15
1:12:50
144
Lucas Goldsteen
Harbrinkhoek
1:19:19
1:12:22
145
Laurens Bouw
Rheden
1:19:21
1:13:44
146
Jos van Beusekom
Duiven
1:19:35
1:18:10
147
Daan Appels
Velp Gld
1:19:38
1:17:37
148
Hans Bosch
Rheden
1:20:00
1:14:36
149
Frederik Jan Gaus
Overveen
1:20:03
1:15:54
150
Charles Weijermans
Leiderdorp
1:20:06
1:12:55
151
Eddy van Dalen
Hoogvliet Rotterdam
1:20:11
1:18:25
152
Jos Heurman
Loopgroep Wijbosch
1:20:12
1:13:47
153
Fred Beijleveld
Rheden
1:20:12
1:16:57
154
Corné Spil
Daventria
1:20:17
1:16:19
155
Michel Vermeulen
Loopgroep Wijbosch
1:20:17
1:13:53
156
Hans Hollander
Dutch Runners Gold
1:20:20
1:14:39
157
Rene Bouter
Ciko '66
1:20:20
1:16:24
158
Andre Jansen
Ugchelen
1:20:27
1:14:20
159
Jaap van Benthem
Ugchelen
1:20:28
1:16:57
160
Marcel Bohmer
Eindhoven
1:20:28
1:13:33
161
Chris Aarts
Medirunners
1:20:29
1:13:23
162
Robin Wille
Nijmegen
1:20:35
1:18:07
163
Frans Bouw
Apeldoorn
1:20:45
1:13:38
164
Geert Ravenshorst
Delfgauw
1:20:54
1:20:14
165
Jan Post
NOP
1:21:05
1:13:23
166
Anton Haitink
Dalfsen
1:21:16
1:14:20
167
Dirk Jan Smids
Huissen
1:21:22
1:20:44
168
Eric Dekker
Rheden
1:21:31
1:14:55
169
Ben van Gaalen
Rheden
1:21:44
1:20:41
170
Wilko Kolkman
Vroomshoop
1:21:51
1:16:14
171
Hans Fuchs
Renkum
1:21:52
1:15:58
172
Guillaume Ernst
Breda
1:21:57
1:15:01
173
Mario de Kort
Velp Gld
1:22:03
1:19:40
174
Tino Hendrikse
Apeldoorn
1:22:07
1:16:03
175
Henk Brouwer
Arnhem
1:22:08
1:17:02
176
Leon Tiggelman
Hoofddorp
1:22:08
1:16:48
177
Rent Verhelst
Amersfoort
1:22:22
1:21:58
178
Wim Lasschuijt
Apeldoorn
1:22:25
1:16:24
179
Kees Koevoets
Breda
1:22:26
1:15:31
180
Marco Mulderij
Velp Gld
1:22:28
1:17:54
181
Geert van der Niet
PAC
1:22:33
1:16:54
182
Harry Pastoor
Apeldoorn
1:22:33
1:16:30
183
Rene Meijer
Westervoort
1:22:34
1:16:25
184
Michiel van de Dorpel
1:22:39
1:19:06
185
Rob van Eerde
Dutch Runners Gold
1:22:40
1:20:54
186
Marcel Hendriks
AV Wijchen
1:22:51
1:21:14
187
Rien van der Velde
NOP
1:22:54
1:17:07
188
Marc Willemsen
Loopgroep Oegstgeest
1:22:57
1:22:07
189
John Mulders
Apeldoorn
1:22:58
1:15:45
190
Erwin Oldenburg
Arnhem
1:23:07
1:16:03
191
Charles van der Horst
Arnhem
1:23:08
1:16:04
192
Jaap Rietdijk
Barendrecht
1:23:11
1:16:31
193
Ruud Burgers
Westervoort
1:23:12
1:16:04
194
Rob Gerritsen
Huissen
1:23:13
1:13:48
195
Jan de Kleijn
Dutch Runners Gold
1:23:21
1:19:33
196
Raymond van Zoolingen
Elst Gld
1:23:22
1:19:47
197
Robert van Cassel
Ede Gld
1:23:31
1:21:45
198
Johan van der Molen
Zwolle
1:23:36
1:16:39
199
Frans Assmann
Culemborg
1:24:03
1:18:40
200
William Swaters
DE LOPER
1:24:04
1:17:02
201
Toon Wouters
Spado
1:24:08
1:20:28
202
Jan van den Brand
Nistelrode
1:24:13
1:20:17
203
Jan Bartels
Zevenaar
1:24:29
1:20:10
204
Erik Kleine
1:24:32
1:20:57
205
Luuk Schenk
Velp Gld
1:24:33
1:18:26
206
Ronald Wentink
Velp Gld
1:24:33
1:18:27
207
Gerard Jansen
Gendringen
1:24:36
1:24:00
208
Joost ter Heerdt
De Liemers
1:24:44
1:18:50
209
Joost ten Berge
Dordrecht
1:24:50
1:19:38
210
Hans STORMS
Velp Gld
1:24:52
1:23:54
211
Ron de Kluizenaar
AVV
1:25:00
1:15:46
212
Tonny Uppelschoten
Veluwe
1:25:00
1:15:40
213
Patrick Bouhuizen
Zeewolde
1:25:03
1:16:31
214
Jacco Dirckx
Weert
1:25:04
1:19:19
215
Pieter van der Roest
Arnhem
1:25:08
1:18:01
216
Alex Luttikholt
Gaanderen
1:25:09
1:21:57
217
Geert Pierlo
Wijchen
1:25:18
1:21:17
218
Ed Poel
Barendrecht
1:25:18
1:20:07
219
Frank Zwakhoven
Grave
1:25:18
1:18:07
220
Maurits Kok
Sittard
1:25:26
1:22:32
221
Pieter Hoefsloot
Zutphen
1:25:26
1:18:46
222
Erik Mekenkamp
Arnhem
1:25:27
1:17:00
223
Ron Pracht
Leiderdorp
1:25:29
1:16:47
224
Jeroen Koppert
Lisse
1:25:35
1:23:21
225
Fred Kleinee
Arnhem
1:25:35
1:20:34
226
Bouwe van Dijk
De Keien
1:25:38
1:20:35
227
Bert Scholten
Duiven
1:25:41
1:19:12
228
Philip Graat
Nijmegen
1:25:49
1:21:19
229
Paul Walta
Overberg
1:26:05
1:21:49
230
Dorus Klomberg
Velp Gld
1:26:07
1:18:43
231
Lucas Jans
Voorburg
1:26:11
1:18:23
232
Frank Rekveldt
Dieren
1:26:12
1:19:56
233
Joop Kleijn
Arnhem
1:26:13
1:17:16
234
Gijsbertus Grootendors
Nieuwegein
1:26:21
1:21:23
235
Ton Geerts
1:26:22
1:22:16
236
Ralf Piepers
Wageningen
1:26:24
1:19:59
237
Léon van de Kar
Molenhoek Lb
1:26:48
1:20:14
238
René van der Linden
Laag-Soeren
1:26:56
1:20:35
239
Frank Schmitz
Laag-Soeren
1:27:00
1:18:48
240
Paul van de Kamp
Westervoort
1:27:02
1:19:43
241
Robert Nagtegaal
Arnhem
1:27:02
1:22:23
242
Jan Jacobs
Ewijk
1:27:10
1:23:55
243
Rob van Dis
Dieren
1:27:13
1:25:33
244
Rutger van Dijk
Groessen
1:27:18
1:21:01
245
Bert van Dalen
AV '34
1:27:22
1:21:02
246
Hans-Peter Westerbeek
Velp Gld
1:27:24
1:21:14
247
Richard Guldenaar
Wezep
1:27:33
1:19:58
248
Hans Duinmaijer
Doesburg
1:27:49
1:20:41
249
Noes Wenno
Opheusden
1:27:49
1:22:51
250
Jack Boone
Velp Gld
1:27:49
1:21:53
251
Richard Hop
Baarn
1:27:56
1:22:16
252
Wil Lamain
Atverni
1:28:09
1:21:46
253
Geert Eijsink
1:28:13
1:25:13
254
Bas Pouw
Hellas
1:28:17
1:20:40
255
Bart Feijt
België
1:28:24
1:25:24
256
Clemens de Jager
Argo
1:28:30
1:22:46
257
Paul Sessink
Arnhem
1:28:31
1:22:57
258
Wim Span
1:28:34
1:25:14
259
Said Soulane
Ciko '66
1:28:35
1:26:32
260
Marcel Duindam
Leiden
1:28:35
1:24:21
261
Jeroen Jansen
Arnhem
1:28:48
1:21:37
262
Peter Wouters
Dutch Runners Basic
1:28:54
1:23:20
263
Chris Verhoeven
Arnhem
1:28:59
1:23:19
264
Erik Overbeeke
Zeist
1:29:01
1:27:10
265
Keith Krebbs
Oosterbeek
1:29:03
1:20:29
266
Martin de Ruiter
Zaandam
1:29:06
1:21:16
267
Chris Keen
Dodewaard
1:29:10
1:20:49
268
Pietwillem Overvoorde
Berkel en Rodenrijs
1:29:10
1:29:00
269
René Vreeswijk
Arnhem
1:29:10
1:24:54
270
Caro Timmermans
1:29:10
1:25:14
271
Edwin van Oosterhout
Zwolle
1:29:18
1:28:52
272
Alexander Straatman
Soest
1:29:23
1:26:55
273
Dick Mol
Velp Gld
1:29:24
1:27:11
274
Joop Tolhuisen
Westervoort
1:29:27
1:24:43
275
Frans Heering
AV Rijssen
1:29:30
1:21:09
276
Laurens van Druten
Winterswijk
1:29:32
1:21:40
277
Harke Cleveringa
Heveadorp
1:29:35
1:21:14
278
Rudolf Bosveld
Velp Gld
1:29:50
1:20:06
279
Jack van Oijhuizen
Dutch Runners Basic
1:29:52
1:26:02
280
Henk Machiels
Dieren
1:29:56
1:29:11
281
Guus Stoop
Dieren
1:30:05
1:22:20
282
Erik Minderman
Elst Gld
1:30:07
1:23:18
283
JGF Gerritsen
Velp Gld
1:30:09
1:27:08
284
Peter Hafkamp
Arnhem
1:30:16
1:25:54
285
Rob Frohn
Velp Gld
1:30:16
1:23:12
286
Henk Veldhuis
Deventer
1:30:17
1:28:09
287
Martin Liefting
Berkel en Rodenrijs
1:30:18
1:26:09
288
Gerard Jansen
Puiflijk
1:30:20
1:23:47
289
Bram Jansen
Haastrecht
1:30:25
1:27:04
290
Antonie Berger
Hanzesport
1:30:27
1:23:26
291
Roland Wanders
Velp Gld
1:30:30
1:26:36
292
Elco de Rooij
Zutphen
1:30:37
1:27:15
293
Rob Smit
Amersfoort
1:30:44
1:28:17
294
Riny Jansen
Oosterbeek
1:30:45
1:25:18
295
Henk Dijkstra
Zeijen
1:30:51
1:21:28
296
Wouter Dubbeldam
Elst Gld
1:31:04
1:27:39
297
Marcel Bremer
Velp Gld
1:31:07
1:25:07
298
Ad van de Kreeke
Millingen aan de Rij
1:31:10
1:24:45
299
Rob Visser
Leiden Road Runners
1:31:18
1:24:04
300
Nico Kuiper
Heerde
1:31:24
1:22:38
301
Kees Moesman
Zwolle
1:31:29
1:23:24
302
Boudewijn van Ommeren
Velp Gld
1:31:33
1:26:02
303
Wallie Hakkens
Breda
1:31:41
1:25:53
304
Stef van Langen
Rozendaal
1:31:43
1:29:46
305
Boudewijn Dijkstra
AV Gouda
1:31:46
1:28:50
306
René Bannink
Dieren
1:31:53
1:24:32
307
Peter van Westering
Ede Gld
1:31:59
1:26:33
308
Pieter Heling
Medirunners
1:32:03
1:24:58
309
Rene Smeenk
Elst Gld
1:32:07
1:22:39
310
Peter Meupelenberg
Beuningen Gld
1:32:14
1:30:14
311
Jan Wieferink
Apeldoorn
1:32:17
1:26:26
312
Pieter Krook
Wageningen
1:32:42
1:31:40
313
Joost Korte
Zeijen
1:32:45
1:23:22
314
Jos Koevoets
Oegstgeest
1:32:53
1:25:10
315
Bert van Aller
the Hague Road Runne
1:32:56
1:25:28
316
Eric Melissen
Venlo
1:32:57
1:24:22
317
Toine van Meurs
Loopgroep Wijbosch
1:33:01
1:26:23
318
Ruud van Rooij
Duiven
1:33:03
1:24:49
319
Arian Broeren
Loopgroep Wijbosch
1:33:04
1:26:26
320
Van der Does
Oosterbeek
1:33:05
1:31:30
321
Geert Lammerts van Bue
Rheden
1:33:08
1:26:01
322
Marius Klever
Schoonhoven
1:33:12
1:28:18
323
Richard Spek
Velp Gld
1:33:22
1:23:58
324
Nico Tap
Velp Gld
1:33:35
1:28:58
325
Wim Geurts
De Liemers
1:33:38
1:27:42
326
Lambert Timmers
Duiven
1:33:50
1:28:19
327
Adri Kosterman
Wijk bij Duurstede
1:34:00
1:27:10
328
René Steinmann
Atverni
1:34:04
1:27:41
329
Ger Raijmakers
GVAC
1:34:10
1:28:54
330
Edwin Nicasie
Velp Gld
1:34:23
1:30:43
331
Geert Ter Heerdt
Apeldoorn
1:34:25
1:28:51
332
Edwin Molenkamp
AV Haaksbergen
1:34:29
1:27:37
333
Henk Jan de Vries
Utrecht
1:34:44
1:26:11
334
Joseph Kuling
Velp Gld
1:35:13
1:31:29
335
Bouke de Vries
Veluwe
1:35:15
1:25:55
336
Ben Kerkhof
Keijenborg
1:35:16
1:27:56
337
Bas Brussaard
Dronten
1:35:21
1:33:39
338
Jan Hendriks
De Liemers
1:35:29
1:31:30
339
Theo Smits
De Liemers
1:35:30
1:27:50
340
Thijs Geuze
Rotterdam
1:35:37
1:28:02
341
Gerrit Nauta
Elst Gld
1:35:37
1:31:10
342
Klaas Kommery
Dokkum
1:35:38
1:26:49
343
Ferry Lekatompessy
Arnhem
1:35:51
1:28:03
344
Marius de Boer
Duiven
1:36:09
1:31:05
345
Peter Mouthaan
Clytoneus
1:36:12
1:27:44
346
Hans Tiben
Duiven
1:36:15
1:31:47
347
Jacob Hukuboen
Arnhem
1:36:16
1:31:48
348
Erik Spijkerman
Zutphen
1:36:22
1:27:14
349
Jerry Kolvoort
Apeldoorn
1:36:38
1:27:35
350
Ron Giling
Ciko '66
1:36:46
1:34:27
351
Bob Speelberg
Diepenveen
1:36:56
1:30:58
352
Peter Yedema
Apeldoorn
1:36:57
1:28:35
353
Edwin de Baay
Argo
1:37:21
1:31:12
354
Theo Thijssen
Zevenaar
1:37:22
1:30:11
355
Bart Borsboom
Voorburg
1:37:29
1:29:35
356
Peter Bosch
Ugchelen
1:38:03
1:30:23
357
Ben Wiskerke
Arnhem
1:38:04
1:30:13
358
Geert-Jan van Teeffele
Arnhem
1:38:24
1:31:02
359
Michel Keuben
Ulft
1:38:38
1:38:01
360
Bert van Roekel
Dutch Runners Gold
1:38:43
1:30:31
361
Addo Kranendonk
Nijmegen
1:38:59
1:29:35
362
Richard Brohet
Arnhem
1:39:27
1:30:18
363
Gerrie Overkamp
Westervoort
1:39:28
1:31:31
364
Hans van den Berg
Dordrecht
1:39:33
1:31:02
365
Berry Jansen
Dieren
1:39:37
1:34:14
366
Ries Groeneveld
Elst Gld
1:39:42
1:30:13
367
Ton van den Beld
De Liemers
1:39:50
1:33:40
368
Henk Toebes
Malden
1:39:53
1:37:42
369
Bas Oldenburg
Barchem
1:39:56
1:30:21
370
Hans Willemsen
Rheden
1:40:04
1:39:43
371
Erik van der Meer
Runners Vorden
1:40:05
1:38:35
372
Arie van Beelen
Drunen
1:40:05
1:30:48
373
Cor Ottens
Leeuwarden
1:40:11
1:32:02
374
Henk Scholing
Velp Gld
1:40:12
1:32:03
375
Martin Broodbakker
Zwolle
1:40:13
1:34:48
376
Johannis Ririhena
Bemmel
1:40:25
1:31:29
377
Corné Meeuwis
Tilburg
1:40:36
1:38:38
378
Jan Kooy
Dutch Runners Gold
1:40:38
1:36:15
379
Heniu Dabrowski
Arnhem
1:40:57
1:34:06
380
Fred Tacke
Brummen
1:41:09
1:32:21
381
Geertjan Groot
Rheden
1:41:28
1:34:56
382
Eddie Kwabek
De Liemers
1:42:00
1:37:57
383
Ipa van Heijst
Velp Gld
1:42:52
1:34:55
384
Fred de Witte
Duiven
1:42:59
1:35:47
385
Hans Okkerman
Velp Gld
1:43:09
1:33:54
386
Eric Verbiest
Voorschoten
1:44:18
1:36:25
387
Dick van Waes
Arnhem
1:44:24
1:38:23
388
Daan van Pelt
Velp Gld
1:44:37
1:40:47
389
Jaap Liefting
Deventer
1:44:41
1:35:10
390
Wim Gierveld
Deventer
1:44:42
1:35:50
391
Peter Vedder
LAAC Twente
1:44:52
1:36:54
392
Rolf Hagemeier
Leiden
1:44:55
1:37:48
393
Gerard Vuuregge
Rheden
1:44:56
1:35:51
394
Theo Verwoert
Groesbeek
1:45:07
1:36:06
395
Pieter van der Poel
Velp Gld
1:45:24
1:39:34
396
Marchel Chevalking
Doetinchem
1:46:11
1:38:02
397
Bart Lekkerkerker
Woudsend
1:47:28
1:41:20
398
Jacco Visscher
Enschede
1:47:53
1:40:44
399
Arnold Janssen
De Liemers
1:47:56
1:39:51
400
Ferdinand H Sikkelbein
Gelre
1:49:20
1:42:59
401
Heino de Rooy
Rijswijk Zh
1:49:26
1:43:37
402
Johan Franken
Rheden
1:49:57
1:42:58
403
Ido Smits
1:53:41
1:50:32
404
Willem de Vries
Almere
1:53:50
1:46:58
405
Hans Futselaar
Baarn
1:55:29
1:48:29
406
Nico Haddeman
Eindhoven
2:07:21
1:58:46
M55, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Gijs van den Hurk
avVN
59:57
59:54
2
Eef Lijster
Ciko '66
1:01:51
1:01:49
3
Toon Verkerk
avVN
1:02:55
1:02:50
4
Jos Beijer
Dieren
1:03:29
1:03:27
5
Henk Bos
Dutch Runners Gold
1:04:51
1:04:34
6
Tjibbe de Vries
Cialfo
1:06:57
1:06:53
7
Paul Stam
Arnhem
1:07:33
1:07:19
8
Ap Overkamp
Hanzesport
1:08:01
1:07:35
9
Gerard Pijnenburg
Duiven
1:08:56
1:08:28
10
Ton ten Have
Gelre
1:09:53
1:09:32
11
Hans Zweedijk
Venlo
1:10:24
1:10:18
12
Leo van den Hoven
Clytoneus
1:10:46
1:10:37
13
Barry Mostert
Nijkerk Gld
1:10:52
1:10:22
14
Jan Holterman
Emmen
1:11:05
1:10:13
15
Johan Benne
avVN
1:11:31
1:10:58
16
Tonnie Scholten
Laren Gld
1:11:31
1:11:01
17
Robert Portengen
Heteren
1:12:12
1:11:40
18
Marcel Lieferink
AV '34
1:13:05
1:12:11
19
Johan Leeverink
Friesland
1:13:08
1:12:16
20
David van Toor
avVN
1:13:08
1:10:34
21
Gerard Arends
Nijmegen
1:13:15
1:10:59
22
Wim Prins
Ilion
1:13:34
1:12:49
23
Henk Libbers
Leersum
1:13:59
1:13:53
24
Frans Ewes
Zevenaar
1:14:02
1:12:14
25
Joop Kraaijvanger
avVN
1:14:10
1:14:05
26
Jan Smeenk
Wehl
1:14:31
1:14:21
27
Arie Bunnik
AAV '36
1:14:36
1:13:20
28
Hans Beltman
Dieren
1:14:46
1:14:17
29
Ronald te Loeke
Velp Gld
1:14:59
1:14:27
30
Gerrit van Schaik
Poortugaal
1:15:01
1:12:21
31
Joop Ernst
Pallas '67
1:15:35
1:11:02
32
Henk van Kruijsbergen
Beuningen Gld
1:15:41
1:12:17
33
Jack Bollaart
AV '47
1:15:41
1:14:48
34
Bart Krechting
Westervoort
1:15:54
1:12:14
35
Henk Doornebosch
PEC 1910
1:16:36
1:12:45
36
Theo Janssen
Ciko '66
1:16:38
1:13:49
37
Bob Groeneweg
Dieren
1:16:42
1:16:38
38
Gerrit Bosgoed
Ciko '66
1:16:43
1:15:27
39
Gertie Harleman
Cifla
1:16:54
1:15:32
40
Michel Hondong
Ciko '66
1:17:07
1:16:27
41
Tom Haak
Dutch Runners Gold
1:17:15
1:15:31
42
Will van Kruijsbergen
Nijmeegse Funrunners
1:17:21
1:16:06
43
Jan Wildeman
Millingen aan de Rij
1:17:31
1:15:22
44
Harry Mengers
Dutch Runners Basic
1:17:32
1:16:42
45
Mile Pajic
Ulft
1:17:36
1:15:10
46
Ben de Weerd
Elten (GER)
1:17:39
1:15:44
47
Toon Balendong
Heilig Landstichting
1:18:10
1:14:45
48
Gerard Jansen
Gelre
1:18:36
1:17:15
49
Peter Boeting
Ermelo
1:18:48
1:18:05
50
Gerard Pasman
Ciko '66
1:18:53
1:16:12
51
Geertjan Reuser
Lent
1:18:57
1:13:10
52
HAns Felkers
Wenum Wiesel
1:18:59
1:18:48
53
Geert Ariaans
Nijmegen Atletiek
1:19:22
1:14:36
54
Martien van Veen
avVN
1:19:44
1:17:42
55
Charles Le Poole
Arnhem
1:20:16
1:14:55
56
Bert Janssen
Duiven
1:20:22
1:19:47
57
Pol Hakstege
Trecho
1:20:38
1:14:05
58
Rik Kruijen
Ciko '66
1:20:48
1:19:32
59
Wim Matthijsse
Bunnik
1:20:49
1:12:55
60
Hans Coopmans
's-Gravenhage
1:20:49
1:18:11
61
Manje Rigterink
Runners Vorden
1:20:59
1:16:55
62
Hans Beyer
Houten
1:21:13
1:16:53
63
Paul Snelder
Hoog-Keppel
1:21:15
1:19:23
64
Frans van der Graaf
Rotterdam
1:21:16
1:19:55
65
Peter van de Kamp
Arnhem
1:21:27
1:20:37
66
Hans Visser
Leiden Road Runners
1:21:37
1:14:23
67
Jan Breedveld
Huissen
1:21:40
1:17:12
68
Rinus Bok
Loopgroep Wijbosch
1:21:47
1:15:12
69
Johan Dorst
Nijmegen
1:21:48
1:18:43
70
Wil Oosterwegel
Dieren
1:21:50
1:21:15
71
Dick Hofman
Oosterbeek
1:21:50
1:19:56
72
Henri Joosten
Veghel
1:22:19
1:17:23
73
Dick Frinsel
Trecho
1:22:32
1:15:59
74
Klaas Kooy
Rheden
1:22:35
1:18:04
75
Eric Rietveld
Arnhem
1:22:41
1:19:26
76
Meijnt Jansen
AV '34
1:22:44
1:17:22
77
Richard Loot
Voorst gem Voorst
1:23:06
1:21:22
78
Henk Peelen
Rheden
1:23:07
1:16:59
79
Huub Wieleman
1:23:09
1:20:37
80
Huub Geelen
Apeldoorn
1:23:21
1:17:14
81
Gerrit Ruegebrink
Warnsveld
1:23:22
1:21:07
82
Peter Visser
Velp Gld
1:23:23
1:21:34
83
H Janssen
Haalderen
1:23:30
1:23:22
84
Joop Spekle
Velp Gld
1:23:48
1:22:20
85
Jan Hazelzet
1:24:09
1:20:34
86
Toon Hendriksen
Huissen
1:24:29
1:14:44
87
Jaap Rietdijk
Woubrugge
1:24:30
1:24:20
88
Joop Geurts
Malden
1:24:54
1:23:01
89
Henk Terhaard
Westervoort
1:25:03
1:20:29
90
Henk Eeltink
Rheden
1:25:06
1:24:03
91
Henk Schreurs
Deventer
1:25:09
1:20:31
92
Hans de Gruyter
Heelsum
1:25:20
1:18:54
93
Jo van Rosmalen
OSS-VOLO
1:25:35
1:22:26
94
Jan Slijkhuis
Creil
1:25:40
1:23:38
95
Jan Bruil
Dutch Runners Gold
1:25:53
1:24:13
96
Anton Dechêne
Climax
1:25:54
1:19:35
97
Johan Schrader
Spankeren
1:25:55
1:23:17
98
Jac Elferink
Duiven
1:26:03
1:20:58
99
Dick Capelle
Loopgroep PK
1:26:09
1:22:30
100
Eric Lokhorst
Westervoort
1:26:22
1:21:47
101
Jan van den Heuij
Duiven
1:26:33
1:21:28
102
Ronald Barends
AV '47
1:26:33
1:26:27
103
Frederik Poppema
Epe
1:26:40
1:21:48
104
Pieter de Haan
Loopgroep Zuidhorn
1:26:42
1:20:52
105
Tiele Jansen
Zwolle
1:26:43
1:18:39
106
Tiele Jansen
Zwolle
1:26:43
1:18:39
107
Simon Leeverink
Bolsward
1:26:54
1:25:28
108
Henk Brouwer
Arnhem
1:27:17
1:23:06
109
Ton Grandia
Zuid-Scharwoude
1:27:57
1:20:22
110
Ben Vink
De Steeg
1:28:02
1:22:52
111
Gerjan de Vries
Apeldoorn
1:28:14
1:21:29
112
Aloys Geven
Breedenbroek
1:28:28
1:23:56
113
Rob Kersbergen
Delft
1:28:38
1:26:48
114
Hans Bach
Millingen aan de Rij
1:28:42
1:23:09
115
Hans Bos
Boxmeer
1:29:03
1:24:05
116
Louis Geenen
Oosterhout Nb
1:29:12
1:21:43
117
Leo Vereschildt
Arnhem
1:29:20
1:21:25
118
Herman Wools
Arnhem
1:29:28
1:24:35
119
Joop de Bruijn
Energie
1:29:35
1:23:23
120
Ben Schuurmans
Arnhem
1:29:39
1:21:17
121
Jimmy de Jong
Westervoort
1:29:40
1:24:10
122
Tonny Holleboom
Broekland Ov
1:29:52
1:21:23
123
Henk Beuker
Climax
1:29:55
1:26:06
124
Andre Jansen
ATV Venray
1:30:02
1:26:43
125
ATW Deegens
Velp Gld
1:30:10
1:27:13
126
Ton van Loon
NSL
1:30:26
1:25:16
127
Oncko van Vierssen Tri
Wageningen
1:30:29
1:23:47
128
Jan Knijff
Clytoneus
1:30:32
1:22:04
129
Johan Meenink
ASV
1:30:54
1:29:35
130
Stig Zandrén
Oud Zuilen
1:30:57
1:26:27
131
Peter Saers
Zevenhuizen Zh
1:31:13
1:31:07
132
Leo Tijsen
Hardloopvereniging D
1:31:18
1:24:34
133
Ger van Bernebeek
Loopgroep PK
1:31:20
1:28:20
134
Miel Franck
Wageningen
1:31:21
1:24:37
135
Jankees Cappon
VAV
1:31:39
1:30:44
136
Alfred Gaasbeek
Climax
1:31:53
1:22:10
137
Simon Maasland
Bennekom
1:31:57
1:26:19
138
Frans Weijkamp
Dieren
1:32:06
1:24:00
139
Eelco vd Kerkhoff
Markelo
1:32:10
1:27:02
140
Jan Rook
Duiven
1:32:11
1:31:37
141
Andries Vinke
PEC 1910
1:32:15
1:28:23
142
Wan Geertsema
Den Helder
1:32:19
1:26:50
143
Garry Scholtens
Norg
1:32:20
1:22:57
144
Ferdi Berendsen
Zevenaar
1:32:36
1:24:29
145
Rudie Gorter
Arnhem
1:32:59
1:24:21
146
Arend Minkman
De Liemers
1:33:29
1:28:50
147
Henk Wanders
Didam
1:33:47
1:29:28
148
Antonio Parejo Moscoso
Velp Gld
1:33:48
1:25:55
149
Evert Snetselaar
Arnhem
1:33:49
1:24:45
150
John Nijhuis
Arnhem
1:34:09
1:26:18
151
Roelof Wolters
Heteren
1:34:10
1:30:55
152
Kees van Dijk
Heesch
1:34:12
1:24:44
153
Klaas de Mooij
Velp Gld
1:34:13
1:28:47
154
Franz van Rooijen
Velden
1:34:24
1:27:54
155
Fred Fritz
Zevenaar
1:34:29
1:29:55
156
Gerard Peters
Nijmegen
1:34:36
1:25:18
157
Jan Wieriks
LVG
1:34:44
1:29:31
158
Ben Pas
Oosterbeek
1:34:53
1:26:15
159
Ko Stoker
Goor
1:34:54
1:29:48
160
Ad Ooms
Wageningen
1:35:20
1:34:22
161
Philip Corporaal
Dutch Runners Gold
1:35:38
1:31:11
162
Paul Gies
Ron Clarke
1:35:43
1:27:03
163
Henk Hop
Hanzesport
1:36:17
1:30:35
164
Ben Schipper
Dieren
1:36:18
1:28:18
165
Wim Crama
Abcoude
1:36:31
1:32:07
166
Freddy Veneman
Meppel
1:36:36
1:29:18
167
Hans ter Beek
Ciko '66
1:36:38
1:30:00
168
Piet op den Kelder
OSS-VOLO
1:36:52
1:33:39
169
Egbert van Dijk
Fortuna
1:37:02
1:31:48
170
Ad de Ruiter
dieren
1:37:19
1:37:03
171
Maarten van der Plas
Leiden Atletiek
1:37:32
1:35:13
172
Klaas Peereboom
AV Heerenveen
1:37:53
1:28:53
173
Ad Nouwens
Boxtel
1:37:54
1:33:13
174
Lammert Hoeve
Velp Gld
1:38:07
1:35:37
175
Herman Futselaar
Westervoort
1:38:23
1:35:12
176
Theo Mattie
AAV '36
1:38:40
1:29:21
177
Dick Otter
Lochem
1:38:53
1:30:02
178
Anton Bloemink
Emmen
1:38:53
1:37:41
179
Hemmy ten Barge
Druten
1:39:05
1:30:37
180
Ad Janse de Jonge
Zoetermeer
1:39:07
1:29:24
181
Adrie Gerritsen
Wijk bij Duurstede
1:39:22
1:34:59
182
Cees Ramp
Loopgroep Capelle aa
1:39:44
1:30:19
183
Marcel Nollet
Arnhem
1:40:01
1:37:07
184
Ruud Petrik
Brummen
1:40:04
1:38:21
185
Jan Welleweerd
Nieuwegein
1:40:05
1:30:41
186
Ger Roelofs
Ciko '66
1:40:06
1:31:08
187
Aad Steijlen
Eerbeek
1:40:06
1:38:35
188
Ignace Rood
Sassenheim
1:40:26
1:35:40
189
Wiebe Bordes
Almere
1:40:37
1:32:53
190
Ad Kuijpers
OSS-VOLO
1:40:38
1:37:29
191
Linardus Hefting
Roden
1:40:45
1:33:19
192
Gerard Beltman
Velp Gld
1:40:57
1:32:57
193
Daan Kraan
1:40:58
1:37:25
194
Ton Mulder
Arnhem
1:41:16
1:36:21
195
Emiel Botteram
AV Wijchen
1:41:23
1:35:30
196
Evert van Ek
Velp Gld
1:41:39
1:33:21
197
Ferry van Pieterson
Dutch Runners Gold
1:41:46
1:34:55
198
André Weel
Dieren
1:41:46
1:37:53
199
Wim Veenink
Nieuwegein
1:41:49
1:39:43
200
Dick Tijsseling
Velp Gld
1:41:57
1:37:21
201
Cock van Roon
AAV '36
1:41:59
1:32:41
202
Luuk Rijtma
Velp Gld
1:42:12
1:32:28
203
Willem van Arragon
Dieren
1:42:28
1:35:03
204
Henk van Zomeren
Eerbeek
1:42:43
1:33:34
205
Jan pieter Wepster
Arnhem
1:42:45
1:36:08
206
Harm Visser
Enter
1:42:59
1:34:57
207
Deutekom Harry
Arnhem
1:42:59
1:36:11
208
Herman Kieftenbeld
Dutch Runners Gold
1:43:13
1:38:48
209
Paul Zeegers
1:43:44
1:39:44
210
Wim van Vliet
Schoonhoven
1:43:47
1:38:48
211
Otto Meijering
Ciko '66
1:43:52
1:38:04
212
Theo Liesting
Dieren
1:44:20
1:39:04
213
Jan Vesseur
Clytoneus
1:44:51
1:36:21
214
Martin Olijdam
Enschede
1:45:16
1:36:39
215
Cor van de Wert
Sint Anthonis
1:45:22
1:40:21
216
Bert Kalf
Ciko '66
1:46:20
1:38:24
217
Wim van Nijkerken
Dieren
1:46:36
1:41:17
218
Jan Lantink
Nijmegen
1:47:11
1:38:16
219
Freek Bot
's-Gravenhage
1:47:20
1:39:44
220
Ton Epskamp
Amstelveen
1:47:54
1:39:09
221
Marcel Stam
Hanzesport
1:48:06
1:41:06
222
Mathias Scheffer
Ciko '66
1:48:26
1:39:35
223
Jan Lagerweij
Rheden
1:49:29
1:43:56
224
Gert Janssen
Velp Gld
1:50:31
1:44:04
225
Hans van Dam
Dordrecht
1:50:51
1:42:51
226
Henk Reurink
Eerbeek
1:51:20
1:41:42
227
Johan Reurink
Hengelo Ov
1:51:20
1:41:42
228
Rex Franzen
Ciko '66
1:53:04
1:46:37
229
Rien Koert
De Koplopers
1:56:10
1:49:03
230
Hans Verhagen
Rotterdam
1:56:52
1:50:36
231
Ido Van der Molen
De Liemers
1:59:02
1:51:18
232
No Sijben
Velp Gld
1:59:49
1:54:30
233
Jan de Gruijter
Vorden
2:06:59
2:04:19
234
Gijs Oudshoorn
De Spartaan
2:11:40
2:02:52
VSEN, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Nadja Wijenberg
Unitas
57:23
57:22
2
Esmé Möricke
Cifla
1:00:40
1:00:38
3
Hellen de Vries
PEC 1910
1:06:31
1:06:28
4
Floor Bakker
Arnhem
1:14:09
1:13:56
5
Gui Mo
Duiven
1:15:09
1:14:20
6
Sandra Wassink
Winterswijk Meddo
1:15:27
1:11:48
7
Wendy Groener
Deventer
1:17:26
1:13:42
8
Judith van den Brule
Nijmegen
1:18:50
1:15:52
9
LC Ouillet
Utrecht
1:19:06
1:12:54
10
Danielle Rutgers
Westervoort
1:20:32
1:19:30
11
Kim Baner
Loopgroep Aart Stigt
1:20:42
1:15:31
12
Jos Kleijn
Huissen
1:20:42
1:19:11
13
Céline van Rensbirg
Wageningen
1:21:57
1:20:49
14
Barbara Beijen
Arnhem
1:22:39
1:17:08
15
Ilona Annema
Arnhem
1:22:45
1:20:01
16
Tamara van Kleef
Bergschenhoek
1:22:56
1:20:05
17
Marlies Mulder
NSAV 't Haasje
1:23:36
1:23:14
18
Karlijn Mutsaerts
Amsterdam
1:24:12
1:18:53
19
Marianne van der Veen
Veluwe
1:25:00
1:15:46
20
Sidona Fick
Arnhem
1:25:39
1:18:24
21
Annemarie Keesmaat
Dutch Runners Gold
1:26:10
1:23:54
22
Laura Zendijk
Rozendaal
1:26:35
1:23:03
23
Tineke Havekes
AV '34
1:27:24
1:24:41
24
Linda Bras
Groningen
1:27:50
1:20:29
25
Nadine de Wilde
Velp Gld
1:28:37
1:25:23
26
Renate de Wilde
Wilhelminadorp
1:28:38
1:25:24
27
Tessa Hofman
Dutch Runners Gold
1:28:49
1:26:52
28
Loes Eggink
Apeldoorn
1:29:24
1:25:24
29
Majke Jansen
Arnhem
1:29:44
1:23:59
30
Charlotte Dunselman
De Liemers
1:31:02
1:25:32
31
Ilona de Witte
Duiven
1:31:26
1:24:14
32
Maaike van der Plas
Zwolle
1:31:29
1:29:11
33
Kristel Verweij
Raalte
1:31:48
1:23:19
34
Renate Schoester
Nijmegen
1:32:26
1:24:19
35
Christien Verschure
Utrecht
1:32:27
1:24:44
36
Lotte Krabbenborg
Nijmegen
1:33:13
1:25:06
37
Anouk Niesink
Utrecht
1:33:29
1:27:59
38
Tanneke Snijders-Groen
Arnhem
1:34:42
1:26:46
39
A Sterkenburgh Joust
Kubaard
1:34:57
1:32:08
40
Marjolein Brussaard
Flevo Delta
1:35:21
1:33:39
41
Laura Schraa
Dieren
1:35:53
1:32:27
42
Karen Roelofs
Dieren
1:35:54
1:28:24
43
Gineke Bruining vd Ber
Apeldoorn
1:36:23
1:31:06
44
Rianne Reesink
Brummen
1:36:41
1:28:26
45
Susan Reinders
Aalten
1:38:05
1:34:01
46
Annelein Wilke
Nijmegen
1:38:17
1:29:26
47
Tara Aalten
Dieren
1:38:52
1:30:36
48
Marlou Hermsen
Amsterdam
1:39:03
1:36:18
49
Carola van Helden
Zwolle
1:39:43
1:35:24
50
Myke Muller
Nijmegen
1:40:50
1:32:15
51
Ellen de Haan-Makkinga
Dutch Runners Basic
1:41:34
1:34:41
52
Laurence Carrier-Desja
's-Gravenhage
1:41:47
1:38:42
53
Patricia Cornelissen
Millingen aan de Rij
1:41:49
1:37:37
54
Maaike Jansen
Haren Gn
1:43:35
1:35:16
55
Saskia Nelissen
Haren Gn
1:43:36
1:35:16
56
Tineke Wassenaar
Leusden
1:44:20
1:36:03
57
Ghita Saaf
Rheden
1:45:10
1:36:25
58
Lisette Flink
Rotterdam Atletiek
1:47:13
1:40:27
59
Charlotte Hetterscheid
Rotterdam
1:47:14
1:40:27
60
Esther Keegstra
Arnhem
1:47:21
1:37:40
61
Cindy Geerligs
Arnhem
1:48:24
1:42:23
62
Lisette Bakker
Arnhem
1:50:20
1:40:48
63
Isis van der Klei
Zutphen
1:50:20
1:42:48
64
Kim Kreeftmeijer
Arnhem
1:51:22
1:43:55
65
Lidian Fleers
Driebergen-Rijsenbur
1:51:32
1:46:25
66
Martine Verhulst
Dordrecht
1:52:47
1:49:55
67
Lia Kuijer
Ruinerwold
1:53:57
1:51:44
68
Lieke van der Bruggen
Nijmegen
2:07:44
1:58:23
V35, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Saskia Schutte
Cialfo
1:02:08
1:02:05
2
Lia Wijnberger
Ciko '66
1:02:22
1:02:18
3
Judy van den Berg
SV Sportlust
1:04:19
1:03:58
4
Dorothé Vrieze
Argo
1:04:21
1:03:50
5
Nancy de Vries
Ciko '66
1:11:21
1:10:03
6
Marianne Mettler
Tilburg Road Runners
1:11:32
1:11:26
7
Cordien Schreurs
Ciko '66
1:11:32
1:10:05
8
Sylvia van Mullem
Bemmel
1:12:47
1:12:32
9
Petra van Bekkum
Pallas '67
1:13:47
1:13:47
10
Agnes Kant
Doesburg
1:14:06
1:14:01
11
Esther Eisen
Zwolle
1:15:07
1:13:58
12
Sonja Vesseur
AV '34
1:15:12
1:12:15
13
Nikay Rakitow
Dieren
1:15:18
1:14:45
14
Marion de Bresser
ATV Venray
1:16:15
1:12:20
15
Isabelle Voerman
Spankeren
1:18:19
1:16:44
16
Dianne Boevenbrink
AV '34
1:18:48
1:16:04
17
Esther Olinga
Velp Gld
1:19:20
1:18:23
18
Mirjam Lingen
Arnhem
1:20:27
1:19:28
19
José van Vliet - Lok
Elst Gld
1:20:35
1:15:02
20
Ilse Coenen
Gelre
1:20:51
1:19:18
21
Judith Witte
Velp Gld
1:21:57
1:19:30
22
Inge Gammauf
Apeldoorn
1:22:03
1:17:02
23
Tine Hendriks
Velp Gld
1:22:44
1:18:12
24
Nicky Tellier
's-Gravenhage
1:23:15
1:15:31
25
Marise van Zoolingen
Elst Gld
1:23:28
1:19:53
26
Jelly van der Brugge
Arnhem
1:23:47
1:19:33
27
Hetty van der Veen
Apeldoorn
1:24:25
1:18:26
28
Marijke de Bruin
Nunspeet
1:24:27
1:22:44
29
Carmen Bartman
1:24:34
1:20:50
30
Marleen Bois
Zeewolde
1:25:08
1:16:36
31
Saskia Kivits
Loopgroep Wijbosch
1:25:28
1:18:50
32
Pluto Slijkhuis
Huissen
1:26:01
1:20:58
33
Liselore Sauer
Amsterdam
1:26:09
1:21:56
34
Diana van Gent
Triathlon
1:26:13
1:22:08
35
Anneke Knol
1:26:21
1:22:47
36
Madeleine Bunk
Amersfoort
1:26:42
1:19:20
37
Ingrid Meijerink
Duiven
1:27:04
1:18:11
38
Jo-Anne Prins
AV '34
1:27:25
1:22:52
39
Diane Griffioen
Utrecht
1:27:46
1:19:12
40
Margreet Overdijk
Typhoon
1:28:06
1:26:32
41
Monique Vermaat
Purmerend
1:28:11
1:23:17
42
Tjinta Jacobs
Kerkdriel
1:28:26
1:23:37
43
Sandra Wormgoor
Statina
1:28:49
1:23:14
44
Monigue Arkesteijn
Oosterhout Nb
1:29:12
1:21:43
45
Tisanja Abali
Nijmegen
1:29:23
1:23:44
46
Tineke Alons
Ellecom
1:29:38
1:27:41
47
Mariken Roes
Nijmegen
1:29:47
1:20:32
48
Maud Wolf
Arnhem
1:29:58
1:26:21
49
Patricia Koolhof
Luttenberg
1:29:59
1:21:31
50
Monique Vernooij
Trecho
1:30:02
1:22:14
51
Jeannette Weverink
Argo
1:30:16
1:23:29
52
Henriette Branbergen
Ellecom
1:30:17
1:28:21
53
Maaike Bronkhorst
Rozendaal
1:30:18
1:22:04
54
Angelique Derks
Zutphen
1:30:23
1:27:35
55
Monique Reinders
Rheden
1:30:35
1:22:36
56
Vera van den Berg
Rheden
1:30:48
1:27:38
57
Jeanet van Wijhe
Eerbeek
1:30:49
1:29:05
58
Karin Frauchiger
Apeldoorn
1:31:07
1:25:43
59
Mirian van Dijke
Phoenix
1:31:16
1:25:49
60
Monique van den Bos
Veluwe
1:31:17
1:25:49
61
Femmie Kraaijeveld-Smi
AAV '36
1:31:38
1:24:57
62
Esselien de Leeuw
De Meern
1:31:51
1:26:49
63
Francis Toonen
Druten
1:32:03
1:28:57
64
Mariette Boomgaard
Wageningen
1:32:08
1:28:52
65
Marion Snijders
Duiven
1:32:24
1:25:49
66
Margot Groenendijk
Argo
1:32:32
1:26:48
67
Annelies van Smaalen
Laag-Keppel
1:32:44
1:25:41
68
Noele Schuur
Voorthuizen
1:32:54
1:28:32
69
Susan Gerritsen
Ciko '66
1:33:13
1:27:41
70
Monique Meijer
Hanzesport
1:33:24
1:25:48
71
Klazien Alkema
Ede Gld
1:33:33
1:30:23
72
Sascha van Bruggen
's-Gravenhage
1:33:46
1:26:07
73
Elien Rienstra
Heerenveen
1:33:54
1:26:15
74
Annette de Vries
IJsselstein Ut
1:33:57
1:24:46
75
Adriana Boesveld
Arnhem
1:34:03
1:29:59
76
Marieke Gorrée
Leiden
1:34:07
1:29:48
77
Dian Schenk-Agustini
Arnhem
1:34:42
1:26:48
78
Elles Ruumpol
Rheden
1:34:47
1:26:30
79
Jody van Amerongen
Rheden
1:34:53
1:26:52
80
Hilde Koopman
Kubaard
1:34:56
1:32:07
81
Maaike Kolkman-Postma
Rheden
1:34:56
1:26:55
82
Marieke Albricht
Rozendaal
1:35:39
1:27:25
83
Marijke van Doorn
De Steeg
1:35:40
1:26:58
84
Vd Steeg
Arnhem
1:35:58
1:28:27
85
Laura Rupp
Utrecht
1:36:02
1:27:29
86
Caroline Dupree
Nieuwegein
1:36:08
1:29:41
87
Renate Roeterdink
Arnhem
1:36:19
1:28:13
88
Nanette Haze
Nijmegen
1:36:43
1:36:43
89
Dorian Snijders
Soest
1:37:24
1:31:50
90
Rolien Vessies-Walstra
Ugchelen
1:37:25
1:32:07
91
Pauline van den Bosch
Beuningen Gld
1:38:15
1:31:29
92
Patricia de Keijzer
Nijmegen
1:38:24
1:29:34
93
Maruschka van Marle
Pallas '67
1:38:45
1:33:17
94
Patricia Isselman
Zutphen
1:39:06
1:32:04
95
Margriet Arents
Emmen
1:39:07
1:36:29
96
Leonie Miggelenbrink
Rheden
1:39:59
1:31:16
97
Danielle Goebbels
Oss
1:40:27
1:31:22
98
Wilma Peelen
rheden
1:40:51
1:32:06
99
Dorien Duindam
1:40:58
1:37:18
100
Annette Dupree
Leek
1:41:06
1:34:38
101
Anna Cornelis
ATC '75
1:41:10
1:32:17
102
Connie Lamers
Renkum
1:41:30
1:35:54
103
Annemiek van Gils
Tiel
1:41:46
1:41:36
104
Mirjam von Winckelmann
Spijkenisse
1:42:35
1:41:28
105
Tamara Onos
Ellecom
1:42:40
1:40:44
106
Esther Agterdenbos
Velp
1:43:03
1:36:51
107
Désirée Smits
Velp Gld
1:44:27
1:36:45
108
Brigitte van den Berg
Loopgroep Oegstgeest
1:45:02
1:36:00
109
Annegien Canoy
Berg en dal
1:45:39
1:36:39
110
Mariëlle Bonenkamp
Ciko '66
1:46:19
1:40:27
111
Ingeborg Gonizzi
Loopgroep Oegstgeest
1:48:04
1:39:03
112
Francis Jongmans
THOR
1:51:23
1:41:55
113
Mireille Vaal
Nijmeegse Funrunners
1:51:34
1:44:38
114
Anet Jansen
Rheden
1:52:19
1:45:02
115
Hanneke Vogelaar
Medirunners
1:52:35
1:45:30
116
Marleen Beenen
Duiven
1:53:12
1:43:50
117
Mirjam Maalcke
Nijmegen
1:53:49
1:45:09
118
Marcia Bartraij
Huissen
2:07:57
1:58:59
V45, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Polly Nkambi
Athlos
1:03:34
1:03:26
2
Cecile van der Sanden
Cifla
1:07:02
1:06:58
3
Anita Spieker
Daventria
1:11:59
1:11:35
4
Sandra Huntink
Drempt
1:13:02
1:12:52
5
Berna van Eerten
Ciko '66
1:14:03
1:13:26
6
Ineke Wolters
Loopgroep PK
1:16:45
1:14:11
7
Tineke van Dalen-Holte
De Wijk
1:19:42
1:18:50
8
Marian Willems
Velp Gld
1:20:56
1:20:15
9
Jose Verlaan
Gelre
1:21:08
1:19:48
10
Petra Keizer
Gelre
1:21:09
1:19:38
11
Nynke van der Kooij
Deventer
1:21:28
1:17:46
12
Bertha van der Starre
Ciko '66
1:21:53
1:19:44
13
Ariane Werner v Keimpe
Gelre
1:22:47
1:21:40
14
Carla van Kleef
Den Haag
1:22:56
1:20:05
15
Carla Horstink-Beumer
Hengelo Gld
1:24:38
1:21:28
16
Paula Fikkert
Dutch Runners Gold
1:24:49
1:17:52
17
Monique Hulsman
OSS-VOLO
1:24:56
1:24:08
18
Agnes Wijnhoven
Epe
1:24:58
1:19:23
19
Annette ten Teije
AV '23
1:25:08
1:19:06
20
Yvonne van Druenen
Nijmegen Atletiek
1:25:16
1:23:09
21
Hendrien Minkhorst
Argo
1:25:36
1:21:07
22
Caroline Swanink
Velp Gld
1:25:39
1:23:14
23
Anke Arts
Hanzesport
1:26:04
1:19:02
24
Christel Vierdag
Arnhem
1:26:31
1:18:53
25
Grace Roetert
Ciko '66
1:26:32
1:21:10
26
Cilia Witten
Rozendaal
1:26:35
1:23:03
27
Jacqueline Oosterwegel
Dieren
1:26:50
1:25:13
28
Lenneke Theunissen
Groesbeek
1:26:52
1:22:56
29
Carola van Dijk
Utrecht
1:27:13
1:18:38
30
Brenda van Veldhuizen
Dieren
1:27:19
1:19:57
31
Paulien Sarelse
Apeldoorn
1:28:07
1:22:08
32
Esther Span
1:28:34
1:25:14
33
Rian van Pelt
Velp Gld
1:28:39
1:24:56
34
Willeke Evertse
Zutphen
1:28:58
1:21:34
35
Mieke Evers
Nijmegen Atletiek
1:29:12
1:23:17
36
Katinka Vons
Renkum
1:29:47
1:26:49
37
Ans Siebers
Sint Anthonis
1:29:48
1:24:42
38
Esther Lunter
Born
1:29:57
1:20:41
39
Andra Walhout
Malden
1:30:29
1:26:44
40
Berthe van de Weem
Dutch Runners Gold
1:30:29
1:26:44
41
Jetta Scheper
Ellecom
1:30:29
1:28:34
42
Marja Koster
Triathlon
1:30:32
1:26:26
43
Marion Pals
Ciko '66
1:30:33
1:22:47
44
Josine Schreuders
Arnhem
1:31:14
1:28:49
45
Karin van de Star
1:31:24
1:28:13
46
Carla Kleinee
Arnhem
1:31:26
1:26:25
47
Patty de Kleijn
Dutch Runners Gold
1:31:28
1:22:42
48
Berna Offringa
1:31:31
1:28:20
49
Erna Verdijk
Zetten
1:31:48
1:28:05
50
Christa Schenk
Velp Gld
1:32:11
1:26:31
51
Mijnie de Boer
Apeldoorn
1:32:18
1:26:26
52
Esther Beltgens
Houten
1:32:20
1:23:08
53
José Kip de Stigter
Rheden
1:33:16
1:29:04
54
Brigit Schelle
Nieuwerkerk ad IJsse
1:33:19
1:27:01
55
Ria Leeverink
Friesland
1:33:23
1:27:08
56
Maria Davids
Arnhem
1:33:31
1:26:07
57
Annelies Balvers
Wijk bij Duurstede
1:33:34
1:26:44
58
Silvy Meuwissen
Dutch Runners Basic
1:33:36
1:24:23
59
Marjan Huisman
Rijssen
1:34:27
1:26:19
60
Jellie van der Meer
Duiven
1:34:39
1:32:07
61
Dorethea Bil
Rozendaal
1:34:46
1:28:48
62
Dorine van Toor
Arnhem
1:35:58
1:28:27
63
Renske Hoekstra
Duiven
1:36:00
1:28:46
64
Susanne Schellekens
Heteren
1:36:03
1:29:15
65
Gemma Rasing
Ciko '66
1:36:50
1:30:00
66
Reinou Thijssen
De Liemers
1:36:56
1:29:45
67
Yvonne Jansen
Velp Gld
1:37:20
1:32:47
68
Marjolein van Dam
Barneveld
1:37:54
1:29:04
69
Jeannette Oosterbroek
Westervoort
1:38:00
1:35:39
70
Marion Vanhoecke
Kilder
1:38:02
1:30:44
71
Marijke van Harskamp
Kootwijkerbroek
1:38:05
1:29:15
72
Marleen Ter Maten
Barneveld
1:38:13
1:29:24
73
Michèle de Jongh
Purmerend
1:38:16
1:30:10
74
Marga Hilgers
PEC 1910
1:38:29
1:31:54
75
Gerty Duynhoven
GAC Hilversum
1:38:39
1:30:08
76
Annemiek Derksen
Velp Gld
1:39:06
1:32:04
77
Esther Luttikholt
Gaanderen
1:39:22
1:36:20
78
Gabri Schumacher
Schoonhoven
1:39:46
1:34:48
79
Liesbeth Spaan
Velp Gld
1:39:51
1:35:06
80
Ann Schipper
Pijnacker
1:39:51
1:32:53
81
Joke Samallo
Arnhem
1:40:15
1:32:27
82
Caroline Seinen
Arnhem
1:40:21
1:33:33
83
Cora Grandia
Hoorn Nh
1:40:25
1:32:17
84
Connie Meinders
Dutch Runners Basic
1:40:39
1:31:49
85
Anja Schot
Ciko '66
1:41:07
1:36:33
86
Annelies Hillen
Velp Gld
1:41:26
1:33:46
87
Franca Berens
Loopgroep Wijbosch
1:42:16
1:35:35
88
Yvonne Spiegelenberg
Berg en Dal
1:42:21
1:33:21
89
Anne Stael
Arnhem
1:42:22
1:33:42
90
Christel Corba
Velp Gld
1:42:25
1:35:43
91
Sylvia Peters
Velp Gld
1:42:31
1:33:49
92
Gonny Schiphorst
Rheden
1:42:38
1:37:45
93
Metha Slob
Nieuwegein
1:42:40
1:33:42
94
Ina Doeleman
Velp Gld
1:42:57
1:35:37
95
Coby Haas
Velp Gld
1:43:12
1:39:48
96
Yvon de Raadt
Velp Gld
1:43:12
1:39:48
97
Wil Jansen
Barneveld
1:43:30
1:34:38
98
Brenda Walter
Schoonhoven
1:43:47
1:38:48
99
Bartha Pluim
Hanzesport
1:44:20
1:36:43
100
Marjan Romp
Gelre
1:44:42
1:38:21
101
Betty Ligtenberg
Ciko '66
1:46:42
1:39:52
102
Ria Nijenhuis
Velp Gld
1:47:41
1:40:13
103
Karin den Haan
Arnhem
1:47:46
1:42:13
104
Anja Beks
GVAC
1:48:24
1:43:06
105
Christine Beumer
Rheden
1:50:10
1:43:09
106
Berna Tak
Driebergen-Rijsenbur
1:51:23
1:41:54
107
Yvette Boellaard van T
Driebergen-Rijsenbur
1:51:23
1:41:55
108
Stella Donkervoort
Driebergen-Rijsenbur
1:51:24
1:41:56
109
Wilma Smits
1:53:41
1:50:34
110
Sari Koppens
Nijmegen
1:53:55
1:46:57
111
Esther Nijholt-Faber
Elst
1:54:21
1:50:55
112
Cissy Bos
Beek-Ubbergen
1:56:22
1:47:23
V55, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Martha van Hal
Energie
1:12:08
1:12:05
2
Gerda Damen
avVN
1:16:49
1:16:33
3
Sylvia Dingemans
's-Gravenhage
1:17:03
1:16:50
4
Bets Gerritsen
Ron Clarke
1:18:44
1:18:38
5
Gerrie Pasman-Ruardy
Ciko '66
1:18:53
1:16:43
6
Hanneke de Peuter
Ciko '66
1:20:29
1:19:55
7
Carolien Bleijswijk
Ciko '66
1:21:53
1:19:44
8
Willie Derks
Landhorst
1:23:45
1:18:44
9
Anny Jordans
Landhorst
1:24:34
1:19:30
10
Annelies Pijper
Zwolle
1:29:32
1:26:55
11
Mieneke Tempelmann
Ciko '66
1:29:59
1:24:23
12
Marry van den Heuvel
Clytoneus
1:30:05
1:27:01
13
Janine Hertzberger
Nijmegen
1:32:05
1:26:02
14
Iteke Schouten
Maarssen
1:36:41
1:29:47
15
Elise Schnitzler
Arnhem
1:39:38
1:35:34
16
Tineke Voetberg
Hanzesport
1:40:07
1:38:22
17
Leis Sommers
De Liemers
1:40:56
1:34:27
18
Elisabeth Gies
Ron Clarke
1:41:12
1:32:31
19
Vera Dikkers
De Liemers
1:42:22
1:35:54
20
Therese Rozette Beekhu
Arnhem
1:43:37
1:38:35
21
Dorie Maasland
Bennekom
1:46:04
1:41:17
22
Francine Staatsen
Trecho
1:46:58
1:39:09
23
Plony Epskamp
Amstelveen
1:47:54
1:39:09
24
Henny Kruijen
Ciko '66
1:48:23
1:42:30
25
Maria Verest
Pheidippides
1:48:46
1:43:44
26
Joop Kempenaar
AV '47
2:00:16
1:53:40
27
Dirkje Hofman
Oosterbeek
2:02:57
1:55:24
B15, 15 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Jay Sauer
Run2Day Arnhem Nijme
51:37
51:36
2
Martin Lauret
Run2Day Arnhem Nijme
51:51
51:50
3
Frank Reintjes
Run2Day Arnhem Nijme
53:47
53:46
4
Ronald de Jonge
DDJ Accountants & Ad
54:59
54:58
5
Ton Wareman
DDJ Accountants & Ad
1:03:51
1:03:40
6
Bert van der Veen
Bacol Ventilatie (At
1:06:13
1:06:08
7
Harry Derksen
Giesbers Retail Comm
1:06:21
1:02:34
8
Jeroen Oudenhoven
NedSpine
1:07:55
1:07:39
9
Pieter van Dijk
Fa de Hagenpoort (At
1:09:35
1:09:30
10
Peter Nibbelke
Logica
1:09:57
1:08:36
11
Bert Wilk
Dejima Optical Films
1:10:35
1:08:21
12
Veerle van de Weijer
NedSpine
1:12:53
1:12:36
13
Jippe Tinga
M. van Ommeren BV
1:13:18
1:12:12
14
Berry Turk
Gemeente Rheden
1:14:26
1:10:53
15
Steven Driever
CHD B.V.
1:14:33
1:12:26
16
Casper Hellebrekers
DDJ Accountants & Ad
1:14:36
1:11:54
17
George Homminga sr
NedSpine
1:14:36
1:13:41
18
Jeremy Barg
KPS Keukens (Atag)
1:15:07
1:13:17
19
Ronald Haverkamp
Gemeente Rheden
1:15:25
1:12:04
20
Ewout van Leeuwen
DDJ Accountants & Ad
1:16:26
1:15:50
21
Kees Vreke
Hogeschool Zeeland
1:17:46
1:13:48
22
Marcel Kuenen
Gemeente Rheden
1:18:40
1:15:22
23
Martin van Dijkhuizen
DDJ Accountants & Ad
1:19:28
1:16:32
24
Marco Overijk
Media Markt (Atag)
1:19:34
1:15:56
25
Alewijn Eijgenraam
Giesbers Retail Comm
1:19:37
1:15:43
26
Tynis Verhoeff
Logica
1:20:56
1:13:28
27
Eddy van de Weerd
Media Markt (Atag)
1:21:04
1:17:38
28
Dorothé Oudenhoven
NedSpine
1:21:33
1:20:16
29
Ron König
Gemeente Rheden
1:21:52
1:18:25
30
Hans van Mullem
Dejima Optical Films
1:22:29
1:14:14
31
Theo Fledderus
DDJ Accountants & Ad
1:22:35
1:16:59
32
Chris Hekman
Giesbers Retail Comm
1:22:46
1:18:55
33
Hein van de Weijer
NedSpine
1:22:49
1:22:31
34
Patrick Visser
KPS Keukens (Atag)
1:22:56
1:20:12
35
Jan Willem Nota
Bruynzeel keukens (A
1:22:58
1:15:42
36
Ronald Waasdorp
ROC A12
1:23:30
1:18:34
37
Hans Driever
CHD B.V.
1:23:36
1:21:22
38
Jan Wanders
ROC A12
1:23:44
1:17:00
39
Gert Bokhorst
ROC A12
1:24:59
1:18:16
40
Teus Wallet
Bruynzeel keukens (A
1:25:21
1:18:06
41
Derk Jan Wentink
DDJ Accountants & Ad
1:25:28
1:22:49
42
Rudi van den Dries
Hogeschool Zeeland
1:25:31
1:21:21
43
Roelof Groen
Logica
1:26:23
1:18:37
44
Jolanda Donders
CHD B.V.
1:26:30
1:21:16
45
Michiel van der Walt
Jongeneel(Atag)
1:26:38
1:23:55
46
Sandra Lammertink
Jongeneel(Atag)
1:26:38
1:23:55
47
Hanneke Holtslag
Keivit
1:26:46
1:21:31
48
Arthur Balduk
CHD B.V.
1:26:46
1:21:25
49
Herbert Könning
Dejima Optical Films
1:27:04
1:18:51
50
Petra van de Berg
Gemeente Rheden
1:27:19
1:23:50
51
Stefan de Nooijer
Hogeschool Zeeland
1:27:46
1:23:37
52
Hetty van Harn
M. van Ommeren BV
1:27:58
1:26:44
53
Martijn van Veenendaal
Bruynzeel keukens (A
1:28:10
1:20:54
54
Arjan van den Haak
KPS Keukens (Atag)
1:28:32
1:26:09
55
Rob Bonsma
CHD B.V.
1:28:36
1:24:24
56
Cecile Bruns
CHD B.V.
1:28:36
1:24:25
57
Bert Schilder
Fa de Hagenpoort (At
1:28:41
1:19:49
58
Mart van de Leur
ABT
1:28:47
1:22:26
59
Lex Roolvink
Gemeente Rheden
1:29:41
1:26:12
60
Erik Keizer
Omroep Gelderland
1:29:59
1:22:01
61
Tim Hoogerwerf
Bruynzeel keukens (A
1:30:12
1:22:53
62
Cees Verdonk
KPS Keukens (Atag)
1:30:27
1:28:38
63
Bart Hempken
Omroep Gelderland
1:31:06
1:23:08
64
Berry Kerkhof
ABT
1:31:28
1:25:09
65
Randy Verdonk
Media Markt (Atag)
1:31:30
1:27:45
66
Jeroen Mertens
Media Markt (Atag)
1:31:30
1:27:41
67
Fred Hoorning
Keivit
1:31:32
1:26:17
68
Jeroen Weijers
ABT
1:31:56
1:25:34
69
Jan Kerkhof
ABT
1:32:18
1:25:59
70
Tom Garritsen
Gemeente Rheden
1:32:53
1:23:16
71
Peter Vruggink
Logica
1:33:58
1:33:58
72
Marijke Klement
Jongeneel(Atag)
1:34:15
1:31:31
73
Jan Trienekes
Omroep Gelderland
1:34:18
1:26:29
74
Dick van Ommeren
M. van Ommeren BV
1:34:35
1:33:25
75
Xander Jonker
Fa de Hagenpoort (At
1:34:36
1:25:33
76
Dave van de Berg
Fa de Hagenpoort (At
1:34:36
1:25:53
77
Inge Jonker
Fa de Hagenpoort (At
1:34:36
1:25:34
78
Martin Sparreboom
ROC A12
1:34:40
1:25:29
79
T Sparreboom
ROC A12
1:34:43
1:25:31
80
Rosa Oliver Betrain
Jongeneel(Atag)
1:34:47
1:31:58
81
Rob Bottenberg
Fa de Hagenpoort (At
1:35:52
1:27:06
82
Edwin van Vliet
Logica
1:35:57
1:28:08
83
Anita Verdonk
KPS Keukens (Atag)
1:36:51
1:34:15
84
Jachinta Bonsma
CHD B.V.
1:37:28
1:32:58
85
Yvon van der Meer
Jongeneel(Atag)
1:37:48
1:35:05
86
Tineke Maartens
Jongeneel(Atag)
1:37:48
1:35:05
87
Evelien Wolf-Lievaart
Hogeschool Zeeland
1:38:46
1:34:50
88
Frans Lokhorst
Logica
1:39:04
1:31:21
89
Eugenie Massop
Keivit
1:39:30
1:34:17
90
Hein Bisterbosch
Logica
1:39:56
1:34:52
91
Frank Blees
Gemeente Rheden
1:40:05
1:30:28
92
Wim Kooyman
Bruynzeel keukens (A
1:41:20
1:33:22
93
Peter de Wilde
Fa de Hagenpoort (At
1:41:25
1:32:39
94
Ronald Bulthuis
Fa de Hagenpoort (At
1:41:25
1:32:23
95
Trees van Kempen
Gemeente Rheden
1:41:43
1:37:53
96
Wilbert de Haan
DDJ Accountants & Ad
1:42:02
1:33:50
97
Vera Eijsink
Omroep Gelderland
1:42:28
1:34:48
98
Marc Hijdra
Dejima Optical Films
1:43:49
1:35:35
99
Elga Jinkes - de Jong
Logica
1:44:50
1:36:27
100
Albert Mohan
Logica
1:45:34
1:37:08
101
Tjebbe Vugts
Gemeente Rheden
1:52:50
1:49:21
102
Arjan Dillen
Fa de Hagenpoort (At
1:56:23
1:47:30
103
Johan Doosje
Fa de Hagenpoort (At
1:56:27
1:47:28
J813, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Jurrian Kooiman
Arnhem
23:01
22:59
2
Sven Haalboom
Veenendaal
24:10
24:08
3
Simon Vos
Zwolle
25:53
25:51
4
Zowie ter Hove
25:54
25:53
5
Marien van der Niet
PAC
26:46
26:43
6
Tijmen Bouw
Apeldoorn
27:58
27:56
7
Wouter Bohmer
Eindhoven
28:31
28:23
8
Guus Jansen
Velp Gld
29:08
28:14
9
Stein Endendijk
Hilversum
29:47
29:36
10
Jory Wentink
Velp Gld
29:53
29:47
11
Timo Heij
Velp Gld
29:54
29:49
12
Thijs Agterdenbos
Velp Gld
30:31
30:29
13
Joost Agterdenbos
Velp Gld
30:41
30:39
14
Guus Uijen
AV Holten
30:43
30:30
15
Julian Kuling
Velp Gld
31:04
30:46
16
Thijmen Kok
Velp Gld
32:05
30:45
17
Ferrie Hamer
Haag Atletiek
32:13
31:56
18
David Kuling
Velp Gld
32:22
32:04
19
Maurits Havekes
De Steeg
33:28
33:23
20
Danny Witjes
Doesburg
33:41
32:15
21
Dennis Neulen
Broekland Ov
34:14
33:48
22
Joris Thijsse
Velp Gld
34:23
34:19
23
Jelle Heuten
Zwolle
34:26
34:22
24
Freek van Pelt
Velp Gld
34:35
33:34
25
Mats Abrahamse
Velp Gld
34:43
33:23
26
Jack Agterdenbos
Bussum
34:55
34:52
27
Michiel van der Niet
Rotterdam
35:01
34:57
28
Mats Kerver
De Steeg
35:28
33:14
29
Stefan Beek
Velp Gld
35:48
34:28
30
Rick de Kort
Velp Gld
36:02
35:03
31
Rolf van Pelt
Velp Gld
36:17
34:17
32
Thijs Endendijk
36:54
36:42
33
Rens Schoenmaker
Arnhem
37:35
35:44
34
Tom Gerritsen
Rozendaal
38:14
34:46
35
Boaz Jacobs
Dieren
38:15
35:12
36
Jasper Maas
Arnhem
39:19
36:13
37
Pim Maas
Arnhem
39:27
34:25
38
Tim Huizinga
Hulsberg
39:55
34:48
39
Marten Kooiman
Arnhem
40:12
34:22
40
Jurriaan Spaanstra
Prinsenbeek
43:05
41:33
41
Pepijn Klop
Velp Gld
43:40
40:19
42
Niels Leerkes
Arnhem
43:53
38:11
43
Stijn Wanders
Nieuwerkerk ad IJsse
45:32
41:35
44
Eric Wouters
Spado
47:09
46:09
J1415, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Daniël van Deutekom
Arnhem
22:37
22:37
2
Mike Foppen
Cifla
22:37
22:36
3
Timon den Houting
Argo
22:47
22:46
4
Bart Maas
Ciko '66
24:09
24:08
5
Koen Oosterbroek
Westervoort
25:26
25:19
6
Marco Schurink
Gelre
25:47
25:44
7
Mike Haalboom
Veenendaal
27:07
27:05
8
Menno Wanders
Velp Gld
27:36
27:12
9
Sem van den Eijnde
Velp Gld
29:27
26:49
10
Lennart Fuchs
Renkum
30:12
27:44
11
Jesse Jeunink
Gelre
30:44
30:31
12
Thijs van Hal
Helvoirt
31:13
30:17
13
Wander Alblas
Renkum
31:39
29:12
14
Niels Regelink
Leuvenheim
32:43
31:52
15
Joost Bult
Arnhem
35:02
35:00
16
Huub Krol
Rheden
35:36
30:47
17
Thomas Leerkes
Arnhem
36:47
31:12
18
Carlos Klynstra
Hummelo
38:02
35:05
19
Marc Wouters
Spado
41:08
40:04
J1617, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Jorijn de Mare
19:34
19:34
2
Tommy Staal
AV 56
20:05
20:05
3
Mark te Brake
Aalten
22:05
22:04
4
Joep Sommers
22:35
22:34
5
Freek Lier
Daventria
23:57
23:56
6
Robin de Lange
Westervoort
24:04
24:02
7
Max Oosterbroek
Westervoort
25:00
24:56
8
Jesper Onck
Velp Gld
26:33
26:29
9
Koen Kaffener
AV Holten
26:44
26:31
10
Jelmer Willems
AV Holten
27:14
27:02
11
Peter Jan Kok
Velp Gld
27:24
27:17
12
Rens Van Essen
Velp Gld
29:36
29:31
13
Tommie Wilbrink
Velp Gld
29:36
29:31
14
Sven Baank
Dieren
29:45
29:36
15
Frans Wellink
Velp Gld
29:48
29:48
16
Rens Beijleveld
Rheden
30:19
28:46
17
Dwayne Bouman
Westervoort
31:21
30:08
18
Djohn Stienstra
Rheden
32:11
30:46
19
Jurian Wanders
Apeldoorn
35:38
31:41
20
Casper van Langen
Rozendaal
37:07
34:08
21
Bouke Timmer
Duiven
37:17
36:02
J1819, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Mark Hamersma
VAV
21:16
21:15
2
Maarten Kip
Rozendaal
27:13
27:12
3
Sander Maassen van den
Arnhem
30:00
28:31
4
Menno Kostelijk
Velp Gld
30:29
27:16
MSEN, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Luc Schout
GAC Gemert
18:36
18:36
2
Guus Janssen
19:32
19:32
3
Koen Vossers
Hanzesport
19:47
19:46
4
Erik Sanders
Nijmegen Atletiek
20:22
20:21
5
Jelmer de Vries
Hanzesport
20:38
20:38
6
Jelmer van Leeningen
Veluwe
21:15
21:14
7
Alex Mulders
Ciko '66
22:27
22:26
8
Pim van der Eijk
Ede Gld
23:50
23:46
9
Guido Lijster
Eindhoven
24:56
24:49
10
Danny Huisman
Tilburg Road Runners
25:36
25:13
11
Robin Krens
Utrecht
25:44
25:38
12
Frank de Groot
Loopgroep Aart Stigt
25:54
25:38
13
Reijer van Hasselaar
Veenendaal
26:17
26:13
14
Dick Hakvoort
Arnhem
27:39
26:42
15
Michiel Tros
Arnhem
27:46
27:33
16
Geert Flinkert
ATV Venray
27:49
27:18
17
Rick Hartgers
Arnhem
28:00
26:52
18
Laurens Foekens
Arnhem
28:25
27:10
19
Rob Braun
Heteren
28:30
28:22
20
Jeroen Startman
Huissen
28:34
28:29
21
Hugo Eikmans
Groningen
29:12
28:14
22
Marco Huidink
Deventer
29:46
28:57
23
Addis Yitbarek
Duiven
29:50
27:01
24
Robert van de Giesen
Velp Gld
30:03
29:10
25
Docus Engwerda
Arnhem
30:04
29:25
26
Dimitri Wevers
Deventer
30:11
29:21
27
Ramon Falasco
Huissen
30:20
30:15
28
Bart Vogel
Arnhem
30:28
30:17
29
Eelko Heuvelmans
Arnhem
30:36
28:56
30
Wessel Smits
Tolkamer
30:39
30:20
31
Dimitri Marmarinos
's-Gravenhage
30:48
29:45
32
Hendrik Jan Groenenboo
Hoogvliet Rotterdam
30:52
29:48
33
David van Balen
Oosterbeek
30:56
28:18
34
Pepijn Fokker
Lathum
31:00
29:08
35
Jurgen van der Kemp
Nijmegen
31:03
30:13
36
Matthijs Bovendeur
Lochem
31:05
28:33
37
Ronald van Baalen
Arnhem
31:05
27:25
38
Erik Reitsma
Westervoort
31:07
29:22
39
Frank Ligthart
Arnhem
31:12
29:43
40
Anton Aaldering
DE LOPER
31:19
29:52
41
Jorik van Onna
Duiven
31:39
30:28
42
Wim Hendrikson
Enschede
31:56
26:09
43
Ramon van Huet
Elst Gld
32:07
28:33
44
Rik Leijenaar
Velp Gld
32:22
29:32
45
Sjoerd Tjoonk
Velp Gld
32:30
31:00
46
Dennis Rutten
Arnhem
32:31
30:10
47
Jorg Ploeger
Oosterbeek
32:54
32:14
48
Ronald de Bruin
Warnsveld
32:56
30:13
49
Ronald den Dekker
Argo
33:05
32:12
50
Jeroen Willemsen
Nijmegen
33:08
31:33
51
Wienke Giezeman
Utrecht
33:33
29:18
52
Harmen Wesselius
Sneek
33:39
28:34
53
Yannick Kramer
Bussum
33:40
32:45
54
Roy Penthum
Scherpenzeel Gld
33:45
31:45
55
Ruben Janssen
Nijmegen
33:54
31:18
56
Lee Kirk
Lunteren
33:59
30:53
57
Thomas Bronkhorst
Velp Gld
34:05
31:47
58
Iwan Koster
Monnickendam
34:47
34:41
59
Paul Menheere
Arnhem
34:54
29:06
60
Mike Zevenbergen
Velp Gld
35:18
34:58
61
Gijsbert Tijsseling
Velp Gld
35:25
31:20
62
Igor Bokmans
Oss
35:31
34:23
63
Hans Bouwhuis
Arnhem
35:42
30:42
64
Marcel van Loon
Nijmegen
35:43
32:47
65
Reitse Eskens
Groningen
35:46
30:43
66
Klaas Nekeman
Eerbeek
35:52
33:28
67
Jeroen Grasdijk
Westervoort
35:54
34:07
68
Edwin Martens
Deventer
35:58
33:14
69
Roel van de Graaf
Arnhem
36:17
32:47
70
Martijn Hamer
Velp Gld
36:21
32:22
71
Winnie Bokmans
Oss
36:48
35:41
72
Jan Meinema
Arnhem
36:51
36:41
73
Anne Larooi
Stiens
36:56
34:57
74
Gerwin Matijssen
Arnhem
37:03
31:48
75
Erik-Jan Slijkhuis
Arnhem
37:08
33:21
76
Pim van Beusekom
Arnhem
37:14
35:52
77
Niek de Bruijn
Arnhem
37:16
34:28
78
Vincent Weijermars
Arnhem
37:34
33:01
79
Matthijs Holtrop
Arnhem
37:36
34:05
80
Rick Roelofs
Arnhem
37:39
33:04
81
Maarten Massink
Arnhem
37:48
33:09
82
Youri Schamp
Nijmegen
37:57
36:49
83
Coen Braakhekke
Oosterbeek
38:28
36:06
84
Robbert-jan Konieczek
Dieren
39:05
33:50
85
Frits Verhoeven
Nijmegen
39:06
33:47
86
Nick Peters
Arnhem
39:10
34:26
87
Sjors Lahau
Velp Gld
39:21
37:37
88
Ricardo Kok
Nijmegen
39:33
33:47
89
Bert Rutten
Velp Gld
39:41
36:37
90
Marcel Willems
Deventer
39:45
34:21
91
Jimmy Adriaansen
Arnhem
39:54
38:29
92
Tjebbe van Eemeren
Enschede
40:00
35:07
93
Jeroen Wareman
Arnhem
40:32
35:58
94
Willem Hellegers
Arnhem
40:39
35:15
95
Hans Keijzer
Arnhem
40:42
35:08
96
Joost van der Werff
Arnhem
41:07
35:53
97
Ivo Vis
Arnhem
41:12
35:57
98
Ivo Holscher
Enschede
42:16
37:20
99
Danny Berntssen
Angerlo
42:17
38:38
100
Martijn Voorend
Arnhem
43:03
38:35
101
Andre Akkerman
Velp Gld
43:13
37:59
102
Jeroen van Bruggen
Barneveld
44:50
43:14
103
Coen Heuvingh
Dieren
45:20
40:37
104
Roy Vos
Arnhem
45:54
40:34
105
Bas Zandvliet
Dieren
46:16
41:33
106
Patrick van der Horst
Arnhem
48:04
42:56
107
Jeff van Zomeren
Buren Gld
48:40
43:52
M35, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Melchior van de Pol
AV '34
22:01
21:59
2
Arie Owen
Arnhem
22:24
22:23
3
Martijn Mensink
Arnhem
22:41
22:38
4
Joost Klugkist
Nijmegen Atletiek
23:29
23:27
5
Ewoud Moraal
Doorwerth
24:23
24:19
6
Martijn Hueskes
Ciko '66
24:33
24:29
7
Ali Hassan
Arnhem
24:48
24:45
8
Vincent Michielsen
Wageningen
25:01
24:57
9
Martijn Visser
Duiven
25:06
25:02
10
Raymond Vleghert
Zevenaar
25:24
24:53
11
Chris Gradussen
Duiven
26:01
25:53
12
John Palm
Duiven
26:52
26:42
13
Onno Wennekes
Arnhem
27:08
26:45
14
Rein van Hasselaar
Veenendaal
27:10
26:59
15
Tonny Sopacua
Kesteren
27:15
27:12
16
Kyrill Poelmans
Arnhem
27:43
27:35
17
Uko Post
Velp Gld
28:19
27:33
18
Olaf Van Roggen
Arnhem
28:37
27:31
19
Emil Wassink
Doetinchem
28:56
28:06
20
Roel Groenendaal
Arnhem
29:24
29:15
21
Erik Haalboom
Veenendaal
29:28
29:23
22
Martijn Borgardijn
Velp Gld
29:52
29:09
23
Kurt Isik
Apeldoorn
29:57
29:08
24
M Wesselink
Doesburg
30:00
28:53
25
Joris Berben
Velp Gld
30:13
29:55
26
Martijn van der Vlies
Velp Gld
30:21
29:15
27
Werner Sprenger
Velp Gld
30:54
30:47
28
Robert Mulders
Arnhem
31:00
29:08
29
Henk-Jan Messchendorp
Arnhem
31:00
30:14
30
Alex Ackermann
Arnhem
31:02
28:06
31
Rene Oord
Arnhem
31:13
30:11
32
Robbert Schneider
Wolfheze
31:16
30:35
33
Dejan Spasic
Nijmegen
31:30
30:25
34
Gaby Schram
Velp Gld
31:45
31:23
35
Paul de Wilde
Hardinxveld-Giessend
32:12
31:22
36
Dirk de Ridder
Duiven
32:14
29:04
37
Michel Prinsen
Ulft
32:14
29:09
38
Marc van Heerde
Rheden
32:24
29:39
39
Gerrit van Ginkel
De Liemers
32:24
30:37
40
Gert-Jan Messchendorp
Renkum
32:28
31:08
41
Marcel Hennekes
Zevenaar
32:44
31:41
42
José A Elena Ramos
Dieren
32:44
30:03
43
Richard Baas
Deventer
32:58
30:14
44
Markus Bendik
Arnhem
33:33
30:33
45
Ruben Kluit
Biddinghuizen
33:34
31:38
46
Axel Sonneveld
Velp Gld
33:34
33:23
47
Berry Engelen
Didam
33:41
33:05
48
Guido Peter Mols
Krimpen aan den IJss
33:57
32:41
49
René den Houting
Argo
34:04
32:24
50
Richard Hommerson
Rozendaal
34:04
30:26
51
Eric Bouten
Arnhem
34:31
29:15
52
Jeroen Eijssen
Arnhem
34:33
33:03
53
Jurjen Bersee
Rheden
34:47
30:57
54
Andre Walvoort
Velp Gld
34:53
33:29
55
Frank van Strien
Bemmel
34:55
34:33
56
Alexander van Snippenb
Arnhem
34:56
33:19
57
Ralph Welling
Velp Gld
35:13
31:23
58
Marcel Wijdemans
De Liemers
35:22
32:45
59
Bram Peters
Velp Gld
35:25
31:59
60
Pascal van Wijk
Velp Gld
35:25
31:59
61
Marcel Teunissen
Elst Gld
35:27
33:14
62
Herman Messelink
Enschede
35:39
30:26
63
André Jansen
Lochem
35:43
33:56
64
Michiel Soede
Velp Gld
35:47
33:17
65
Johan Leemhuis
Doesburg
35:58
34:16
66
Johan Seelen
Rozendaal
36:01
35:44
67
Rolf Kwakkel
Velp Gld
36:01
35:44
68
Henry Wijgerse
Dieren
36:08
32:57
69
Démis Böhmer
Heteren
36:51
33:30
70
Roland Kiers
Velp Gld
36:58
36:36
71
Hans Smedinga
Zutphen
36:59
33:20
72
Corné Jansen
Veenendaal
37:02
36:18
73
Bart Voermans
Rheden
37:07
35:10
74
Theo Mathijssen
's-Hertogenbosch
37:08
33:39
75
Martijn Endendijk
Hilversum
37:16
33:07
76
Jespha Diroen
Arnhem
37:17
33:42
77
Dennis Wentink
Lochem
37:18
33:06
78
Mark van Voorst
Velp Gld
37:41
36:02
79
Steven Lourens
Abcoude
37:42
32:08
80
Mico Risiglione
Doetinchem
37:45
33:03
81
Marcel van Leeuwen
Apeldoorn
38:22
35:52
82
Cor de Haan
Dieren
38:25
35:56
83
Robin Pillekers
Ammerstol
38:41
33:04
84
Piet Steigstra
Valkenswaard
38:46
34:19
85
Marcel Varenbrink
Deventer
38:47
36:59
86
Johan Krijnen
Zetten
38:56
35:12
87
Ralph van Schaik
Velp Gld
38:57
33:34
88
Simon Bovenga
Arnhem
39:06
37:53
89
Manfred Mensink
Velp Gld
39:20
33:41
90
Xander van den Heuvel
Arnhem
39:23
36:27
91
Guus le Conge
Dieren
39:28
37:02
92
Marcel Bergsma
Velp Gld
39:34
38:24
93
Peter Beekman
Zeewolde
40:08
38:52
94
Ron Arns
Arnhem
40:39
37:17
95
Eric de Jong
Zutphen
40:47
36:29
96
Jean-Pierre Spalburg
Arnhem
40:59
37:55
97
Henk Wanders
Apeldoorn
41:03
37:06
98
Arjan Pronk
Marken
41:17
36:08
99
Roy Oliedam
Duiven
41:21
41:07
100
Richard Wentzel
Renswoude
41:23
39:43
101
Alexander Verhulst
Gelre
41:31
35:36
102
Mark Heens
Giesbeek
41:36
41:06
103
Edward Vogels
Arnhem
41:41
40:22
104
Bert Jansen
Westervoort
42:02
36:17
105
Arjan van de Haar
Veenendaal
42:15
39:28
106
Rinze Spaanstra
Prinsenbeek
43:05
41:33
107
Gaico Timmer
Lathum
43:09
37:20
108
Ids Breeuwsma
Velp Gld
43:37
39:51
109
Denfert van den Berg
Rheden
43:44
39:11
110
Hendrikjan teunissen
Arnhem
44:32
42:19
111
Gerard van Tintelen
Buren Gld
44:52
39:31
112
Angé van Oorschot
Nijmegen
45:01
39:19
113
Marijn Timmer
Arnhem
46:45
42:48
114
Johan Baptist
Apeldoorn
47:01
41:23
115
Mathieu Bouman
Duiven
47:09
43:41
116
Marcel Jongejan
Vlaardingen
47:59
42:58
117
Darren Drew
Velp Gld
48:05
44:13
118
Stefan van der Kolk
Arnhem
48:58
43:30
119
John Jansen
Wehl
49:40
43:46
120
Benoni Talahatu
Alphen aan den Rijn
50:02
47:09
121
Ewald Weijers
DE LOPER
50:39
47:10
M45, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Chris Henet
Running 2000
21:33
21:33
2
Peter Weinans
Atletico '73
22:34
22:32
3
Savio Strik
Nijverdal
23:02
23:00
4
Harrie Weinans
Driebergen-Rijsenbur
23:10
23:07
5
Jaap van Riet
Hanzesport
23:41
23:37
6
Andries van der Wal
Velp Gld
23:45
23:40
7
Marco Onnink
Barendrecht
24:27
24:24
8
Sierk Spits
Hanzesport
25:07
25:05
9
Leendert-Jan van der E
Ciko '66
25:20
25:16
10
Hans Marsman
Gelre
26:10
26:06
11
Peter Hamersma
VAV
27:12
27:04
12
Pieter de Lange
Westervoort
27:43
27:39
13
Berry Turk
Velp Gld
27:56
27:50
14
Jan Jongman
Urk
28:14
27:26
15
Rembert Groenman
Dieren
28:43
28:31
16
Jeroen Suurmond
Arena
28:45
27:31
17
Ton Eikmans
Velp Gld
29:12
28:14
18
Bruno Keller
Basel (SUI)
29:41
28:50
19
Peter Kiers
Duiven
29:46
29:38
20
Ton van de Poll
Wageningen
30:32
30:25
21
Eric Keurhorst
Westervoort
30:33
27:26
22
Ruud Ewals
Nijmegen
30:40
30:00
23
Albert Jansen
Arnhem
30:56
30:29
24
Theo Baljon
Ciko '66
30:57
30:50
25
Wim Roelofs
DE LOPER
31:03
30:46
26
Alex Sons
Duiven
31:07
28:13
27
Jeroen van den Eijnde
Velp Gld
31:18
28:38
28
Geert Thuis
Didam
31:20
29:21
29
Wim Havekes
De Steeg
31:33
30:49
30
Kees Krechting
Westervoort
31:34
28:03
31
René Wenting
AVA '70
31:44
30:27
32
Christiaan ten Brinke
Aalten
31:48
30:31
33
Frank-Jan Vennema
Ciko '66
31:54
30:17
34
Gerrie Konning
Didam
32:43
32:09
35
Bart van der Mark
Arnhem
32:47
31:07
36
Marco Schoonman
Brummen
33:03
30:50
37
Edwin van Casteren
Druten
33:30
32:19
38
Geert van Horck
Velp Gld
33:32
32:36
39
Peter Distelbrink
Oss
33:51
32:38
40
Willem Martens
Renkum
33:53
33:09
41
Willem Regelink
Leuvenheim
34:24
33:33
42
Sander Peters
Velp Gld
34:26
34:15
43
Albert Stoter
Ciko '66
34:33
33:06
44
Jan Wiltvank
Vriezenveen
35:18
33:55
45
Hans Castrop
Rheden
35:20
33:57
46
Han Slijkhuis
Velp Gld
35:23
31:56
47
Chris de Mey
Doetinchem
35:45
34:16
48
Eric Linders
Oss
35:45
34:32
49
Joop Baaijens
Zevenaar
35:46
35:14
50
Jos Wolters
Arnhem
35:47
34:09
51
Harry J C Jansen
Duiven
35:49
34:34
52
Jan Willem ten Have
Arnhem
35:53
34:11
53
Mario de Kort
Velp Gld
36:07
35:08
54
Ruurd Bruijn
Rozendaal
36:14
35:48
55
Lukas Konecny
Arnhem
36:50
31:25
56
Gerrit-jan Grandia
Bemmel
36:50
33:42
57
Leo van Ulden
Doesburg
37:17
33:06
58
Hans Dirksen
Arnhem
37:26
34:26
59
Arnold te Raa
Flevo Delta
37:45
36:58
60
Tom Aalders
Nijmegen
37:49
32:04
61
Ardie van Goinga
Velp Gld
37:51
36:15
62
Maarten Beinema
Dieren
37:54
33:53
63
Sander Waamelink
Velp Gld
37:55
33:37
64
Frank van Deelen
Ciko '66
38:01
36:59
65
John Kapteijn
De Steeg
38:18
35:46
66
Pieter van Dijk
Renkum
38:25
33:41
67
Paul Klunder
Arnhem
38:37
33:37
68
Geert Smits
Arnhem
39:07
34:09
69
Peter Kok
Nijmegen
39:11
33:25
70
Gerhard Slik
Heteren
39:14
35:52
71
Anton Peters
Westervoort
39:21
34:34
72
Rick Otten
Deventer
39:37
36:36
73
André Meijer
Arnhem
40:17
35:23
74
Ruud van Dalen
Hellevoetsluis
40:17
35:21
75
Gerrit Terpstra
Nijmegen
40:20
37:29
76
Ad Heijnen
Arnhem
40:21
36:28
77
Jos Stokkel
Huissen
40:22
36:00
78
Nick Bugter
Duiven
40:46
37:29
79
Paul Elbers
Velp Gld
40:55
39:16
80
Ed Kerssen
De Steeg
41:07
36:31
81
Marc Loeven
Arnhem
41:14
37:54
82
Jan Kerssen
Arnhem
41:15
36:20
83
Wilfred de Reus
Westervoort
41:29
38:11
84
Frits Baghus
Nijmeegse Funrunners
41:52
39:21
85
Wim Goedhart
Deventer
41:54
36:19
86
Henk ten Cate
Warnsveld
41:59
39:22
87
Willie Peters
Arnhem
42:00
37:04
88
Martin van Deudekom
Velp Gld
42:12
36:41
89
Erik Schoenmaker
Arnhem
42:25
40:03
90
Wim van Beek
Rheden
42:33
39:42
91
Mark van Veghel
Arnhem
42:47
37:51
92
John Steman
Arnhem
42:55
38:00
93
Cor de Leeuw
Arnhem
43:29
38:37
94
Arnold Dolman
Eerbeek
43:37
39:53
95
Peter van Henten
Amsterdam
43:37
37:50
96
Henk van Zuilekom
Doetinchem
43:38
40:45
97
Roland Leenaarts
Velp Gld
43:44
41:00
98
Arie cornelis Huysman
Arnhem
43:47
38:12
99
Henk Leerkes
Arnhem
43:53
38:11
100
Ben Florissen
Zevenaar
44:38
39:08
101
Hans Klaassen
Ciko '66
44:54
41:49
102
Marcel Bannink
Dieren
45:29
40:18
103
Danny Klaar
Oosterbeek
45:37
41:11
104
Waldo de Leeuw Caupain
Amsterdam
46:28
41:19
105
Gerrit Polstra
Doetinchem
48:35
42:38
106
Jan van Bennekom
Spirit Oud Beijerlan
49:10
45:25
107
Henk Polstra
Dutch Runners Gold
49:13
43:16
M55, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Henk Bruggeman
DE LOPER
27:54
27:50
2
Bert Koopmans
Arnhem
30:30
30:09
3
René Aveskamp
Velp Gld
32:21
31:43
4
Hans van Duuren
Son
32:54
32:14
5
Wim Goedvolk
Gouda
33:53
33:43
6
Paul Mutsaerts
Hoogeveen
34:08
33:53
7
Max de Mey
Zevenaar
34:22
32:51
8
Rien ten Broek
Doorwerth
34:59
32:36
9
Harry Creemers
Cifla
35:48
33:00
10
Jan Holtermann
Doetinchem
35:59
35:24
11
JAN Onos
Nieuw-Vennep
36:08
34:56
12
Leo Klomp
Beuningen Gld
36:40
36:06
13
Bern Lauriks
Dutch Runners Gold
36:59
33:12
14
Leo Lammers
Nijmegen
37:10
35:51
15
Jac van Santen
Velp Gld
37:42
31:52
16
Ben Bouwhuis
Marknesse
37:47
32:48
17
Wim de Greeff
Joppe
37:51
36:23
18
Willem Spanjaard
Lichtenvoorde
38:09
34:10
19
Theo Krens
Pijnacker
38:12
36:25
20
Geert Euverman
Westerhaar-Vriezenv
38:24
37:18
21
Harman Arnaud de Calav
Dieren
38:25
35:56
22
Bonny Holweg
Lichtenvoorde
38:58
35:50
23
Rien Hagedoorn
Den Helder
39:05
34:13
24
Michiel Grasdijk
Westervoort
39:05
38:30
25
Peter van Dongen
Vlissingen
39:23
34:04
26
Roland van Staveren
Velp Gld
39:24
38:14
27
Dirk van der Scheer
Hanzesport
39:30
37:41
28
Freek Strokappe
Nijverdal
39:32
33:45
29
Van der Vooren
Elst Gld
39:45
37:41
30
Cor Campschroer
Velp Gld
40:50
35:18
31
Ferry Bergmans
De Liemers
40:56
37:01
32
Martin J Zoutendijk
Dieren
41:10
38:27
33
Hennie van der Linden
Arnhem
41:14
39:51
34
Rob Wolfs
Dieren
42:19
37:42
35
Rob Buijvoets
Velp Gld
42:30
37:59
36
Henk Stuurman
Harderwijk
42:40
36:46
37
Robert Pieterse
Rozendaal
42:41
37:06
38
René Westenberg
De Liemers
42:52
38:57
39
Peter Dickmann
Velp Gld
42:57
42:50
40
Romain van Hoecke
Scheldesport
42:59
37:22
41
Herman de Lange
Velp Gld
43:14
40:56
42
Roel Gerressen
Duiven
43:25
38:34
43
Wilfrie Koekkoek
Arnhem
43:54
38:40
44
Fons Kooymans
Arnhem
43:59
39:53
45
Dico Oprel
Hanzesport
44:34
40:50
46
Nico Bakker
Arnhem
44:57
40:26
47
Joep Nijhuis
Arnhem
44:57
42:33
48
Danny Luttje
Ciko '66
45:14
42:10
49
Lambert Veldhuizen
Duiven
46:02
42:56
50
Fred Driesse
Arnhem
47:02
42:13
51
Peter j m Mik
Apeldoorn
48:05
44:13
52
Maarten Klerkx
Arnhem
51:07
46:35
V813, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Michele van Pelt
Velp Gld
33:19
32:20
2
Seda van Faassen
Wolfheze
34:06
34:04
3
Ragna van Horck
Velp Gld
34:37
33:41
4
Jiska van Horck
Velp Gld
36:22
34:22
5
Florine Bruijn
Rozendaal
36:43
36:18
6
Sophie van Deelen
Velp
38:01
37:00
7
Inge Wouters
Bergen op Zoom
38:37
37:37
8
Tijne Vogels
Arnhem
40:21
39:03
9
Luna Elena Ramos
Gelre
41:10
38:28
10
Pleun Schoenmaker
Arnhem
42:25
40:03
11
Ellen Scholten
Velp Gld
45:50
43:50
12
Mandy Arns
Arnhem
46:24
43:03
13
Mariel Derks
laag soeren
49:19
45:02
14
Femke Wanders
Nieuwerkerk ad IJsse
51:13
47:16
V1415, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Fleur Baljet
Horror
24:31
24:29
2
Madelief Uijen
AV Holten
32:44
32:31
3
Amber Heij
Velp Gld
34:11
34:04
4
Eline de Roock
Arnhem
36:00
35:52
5
Arianne Aanstoot
Arnhem
38:03
34:49
V1617, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Charlotte Gradussen
Duiven
29:27
29:18
2
Anouk van Amerongen
Arnhem
31:11
29:45
3
Emma Jongman
Arnhem
35:55
35:01
4
Denise Kerssen
De Steeg
37:18
35:07
5
Jessica de Cloet
Velp Gld
44:55
41:56
V1819, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Monique Elfrink
Zevenaar
25:28
25:26
2
Suzan van Amerongen
Arnhem
34:00
32:31
3
Iris van Osch
Velp Gld
42:50
38:31
4
Loes Knaapen
Velp Gld
42:50
38:31
5
Marleen Klaar
Oosterbeek
45:37
41:11
VSEN, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Jip Vastenburg
GAC
22:14
22:13
2
Jacelyn Gruppen
HAC
22:53
22:52
3
Jessica Oosterloo
LSV Invictus
23:04
23:04
4
Murielle Ferraye
Nijmegen
26:05
26:02
5
Wietske Klomp
Nijmegen
29:05
28:33
6
Janneke van der Veer
Nijmegen
29:23
28:52
7
Sanne Niels
Duiven
30:16
30:11
8
Sandra Brachten
Arnhem
30:23
30:16
9
Rianne Nijhof
Hanzesport
30:47
30:27
10
Roxanne van Stuyvenber
Arnhem
31:15
30:35
11
Geraldine Holtslag
Driel
31:16
30:06
12
Timea Corbet
Nijmegen
31:23
30:53
13
Kim Bekhuis
Nijmegen
31:52
30:44
14
Bianca Stolwijk
Woerden
31:56
31:19
15
Laura Beer
Arnhem
31:59
31:22
16
Ilona Krijgsheld
Duiven
32:02
29:14
17
Ieneke Voets
Elst Gld
32:04
30:43
18
Irene Korzilius
Arnhem
32:58
32:18
19
Cindy Ancelin
Arnhem
33:01
30:45
20
Joanna Gladysz
Eindhoven
33:14
33:08
21
Debbie Passmore
Velp Gld
33:21
32:53
22
Maaike Klomp
Arnhem
34:09
33:39
23
Kim Schellekens
Nijmegen
34:39
34:04
24
Joanneke de Lange
Duiven
34:57
31:40
25
Stephanie Seinen
Deventer
34:57
30:18
26
Kim Kleinee
Arnhem
35:10
34:36
27
Yvette Onnekink
Velp Gld
35:34
34:42
28
Patricia Wijdemans-Kei
De Liemers
36:01
33:25
29
Laura Verborg
Arnhem
36:23
33:43
30
Renske Suurmond
Velp Gld
36:25
32:26
31
Ellen Tiktak
Velp Gld
36:27
33:36
32
Nicole Borggreve
Rheden
36:31
34:25
33
Alicia van Ek
Arnhem
36:34
30:51
34
Gitta Hooijer
Velp Gld
36:36
35:12
35
Kim Biemans
Arnhem
36:40
34:33
36
Lotte Wienke
Velp Gld
37:00
36:32
37
Anouk Velhuis
Wageningen
37:07
32:28
38
Esmee Kramer
Bussum
37:17
36:21
39
Wendy Onstenk
Schiedam
37:26
35:27
40
Caroline de Jong
Teteringen
37:31
34:18
41
Marieke Mantje
Nijmegen
37:36
34:06
42
Leonie Brussaard
Apeldoorn
37:56
36:13
43
Sabine Veldhuis
Arnhem
37:56
33:14
44
Manon Crijns
Arnhem
38:04
35:15
45
MyraKleinendorst
Velp Gld
38:09
37:09
46
Judith Reindersma
Arnhem
38:10
35:45
47
Lindsey van Greven
Elst Gld
38:14
37:30
48
Lotte Kerssen
Zutphen
38:20
36:08
49
Nikki Sloos
Gelre
38:41
36:58
50
Carlijn Verhoeven
Rheden
38:44
36:16
51
Maaike Rutten
Amsterdam
38:44
34:13
52
Merlijn Cranendonk
Rotterdam
39:02
37:03
53
Agnes Spisak
Arnhem
39:13
38:46
54
Irene Degen
Nijmegen
39:18
35:11
55
Carmen Berger
Nijmegen
39:21
38:02
56
Miriam Gerritsen
Velp Gld
39:24
36:27
57
Erin Kapaan
Arnhem
39:27
38:08
58
Hanife Ayan
Velp Gld
39:34
38:22
59
Jacoline Demoed
Arnhem
39:37
34:27
60
Eva Egas
Wageningen
39:41
35:24
61
Karen Kuipers
Deventer
39:52
36:37
62
Karen van Norden
Oosterbeek
39:59
36:27
63
Judith Hofman
Oosterbeek
40:04
38:02
64
Annelies Tiemersma
Deventer
40:07
35:13
65
Marloes de Lange
Elst Gld
40:10
38:48
66
Ineke van Wieringen
Arnhem
40:10
38:53
67
Chantal Wennekes
Arnhem
40:21
35:35
68
Femke Homma
Bemmel
40:33
37:47
69
Annemarieke Schaap
Nijmegen
40:36
37:56
70
Hanneke Albers
Velp Gld
40:37
37:26
71
Lian Kamerbeek
Velp Gld
40:44
38:25
72
Jorieke Verheul
Arnhem
40:47
40:09
73
Evelien van der Schuur
Groningen
40:47
35:46
74
Inge Sterk
Arnhem
41:22
36:13
75
Kiona de Reus
Westervoort
41:29
38:11
76
Bianca van Essen
Apeldoorn
41:31
36:56
77
Leonie Pol
Warnsveld
41:36
38:04
78
Inge Kamerling
Arnhem
41:40
39:08
79
Sabine de Haan
Arnhem
41:46
39:13
80
Jorine Willemsen
Rheden
41:49
40:10
81
Rosan van Beek
Wilp Gld
42:00
38:29
82
Anke Boer
Veenendaal
42:15
39:28
83
Suzanne Rietdijk
Woubrugge
42:18
37:58
84
Floortje Walraven
Nijmegen
42:56
41:10
85
Ninke Marijnissen
's-Hertogenbosch
43:06
37:54
86
Sophie-Charlotte Snoei
Epen
43:07
37:55
87
Marlieke van der Eerde
Amsterdam
43:13
38:05
88
Sandra Polman - Kock
Dieren
43:14
39:10
89
Annelein Huisman
Arnhem
43:20
39:13
90
Inge van Middendorp
Velp Gld
43:21
37:48
91
Janneke van Dorsten
Arnhem
43:44
38:02
92
Daniellle Rietdijk
Woubrugge
43:46
39:25
93
Annejet van der Laan
Arnhem
44:04
40:02
94
Jetske Plenk
Dieren
44:09
41:01
95
Carola Nieuwland
Dieren
44:10
42:00
96
Rachel Ontrop
Wijchen
44:11
40:02
97
Barbara Schlosser
Rozendaal
44:13
38:40
98
Rianne Heimgartner
Arnhem
44:16
40:24
99
Justine Biesot
Arnhem
44:20
41:05
100
Wilrieke Schenning
Doetinchem
44:24
41:12
101
Nancy Hermsen
Doetinchem
44:24
41:12
102
Margit Kooijman
Amsterdam
44:28
39:31
103
Rahma Rahoui
Arnhem
44:39
40:41
104
Anouk Jurgens
Velp Gld
44:50
43:14
105
Marlies de Gast
Rheden
44:56
43:13
106
Carine Payens
Nijmegen
45:10
41:55
107
Susanne Raschl
Arnhem
45:25
41:34
108
Hestia Wieman
Dodewaard
45:33
41:52
109
Floor Beernink
Arnhem
46:18
42:19
110
Esther Koolmees
Arnhem
46:36
42:13
111
Marieke Geven
Breedenbroek
46:37
41:50
112
Margot Hogeweg
Zelhem
47:00
42:19
113
Daniëlle Risselada
Arnhem
47:26
43:39
114
Mirjam Verschure
Velp Gld
48:14
42:36
115
Merel Nieuwland
Arnhem
48:30
43:27
116
Danique Gerritsen
Duiven
48:41
43:53
117
Van Zomeren
Buren Gld
48:41
43:53
118
Marije Wesselius
Arnhem
48:58
43:29
119
Marion Schilder
Amersfoort
49:18
44:53
120
Lindsy Hendriks
Arnhem
50:04
46:06
121
Marianne Lindeman
Arnhem
52:46
48:45
122
Annoeska Engelhard
Arnhem
52:53
49:18
123
Nicole de Gast
Sneek
53:03
51:20
V35, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Marjon Klop
Velp Gld
24:25
24:20
2
Monique Derks
Nijmegen Atletiek
24:27
24:24
3
Adele Smits
Oldenzaal
28:03
28:00
4
Krista Smidt
Arnhem
30:11
29:55
5
Anke van 't Klooster
Arnhem
30:20
30:02
6
Pia Bremer
Bemmel
30:24
30:02
7
Tjienta van Pelt
Velp Gld
31:46
31:31
8
Maureen Balduk
Giesbeek
31:59
31:33
9
Hanneke Heens
Giesbeek
31:59
31:32
10
Marit Heidemann
Velp Gld
32:40
31:45
11
Inge Pape
Velp Gld
32:56
32:40
12
Berrit Simon
Velp Gld
33:35
32:52
13
Petra Wout
Velp Gld
33:39
33:22
14
Anne Marie Thus
Braamt
34:32
33:35
15
Karin Schreuder
Elst Gld
35:24
34:48
16
Kathelijn Hof
Elst Gld
35:24
34:48
17
Petra Wilting
De Steeg
35:28
33:14
18
Miranda de Wildt
Giesbeek
35:56
35:27
19
Anneke Berends
Velp Gld
36:02
35:14
20
Marjolein Meijrink
Velp Gld
36:12
35:20
21
Esther van Bezouwen
PAC
36:21
33:53
22
Louise Bouwman
Nijmegen
36:31
33:22
23
Babette Jongman
Urk
36:47
35:53
24
Vera van Dreumel
Druten
37:00
33:01
25
Myrtle Sprenger
Velp
37:19
37:09
26
Alied van Roekel-Kamer
Dutch Runners Gold
37:29
35:19
27
Patrice Kielstra
Elst Gld
37:36
37:28
28
Marian Schutte
Druten
37:47
33:34
29
Eveline Berns
Velp Gld
38:07
35:37
30
Fleur Meijers-Doorten
Utrecht
38:10
33:30
31
Cisca Stokkink
Velp Gld
38:10
37:17
32
Patricia van der Does
Amsterdam
38:19
35:01
33
Sandra Appeldoorn
Velp Gld
38:20
37:32
34
Sandra Boersma
Westervoort
38:28
33:24
35
Colien Jacobs-de Weerd
Dieren
38:35
35:33
36
Carla Levels
Nijmegen
38:38
36:00
37
Simone Berends-Egbers
Giesbeek
38:51
38:20
38
Agnes Dijkstra
Arnhem
38:51
35:51
39
Geertje de Laat
Arnhem
38:54
36:30
40
Wendy Wildeman
Arnhem
38:57
36:52
41
Simone Das
Arnhem
39:19
36:13
42
Claudia Wester
Arnhem
39:24
36:27
43
Paula Zaal
Velp Gld
39:31
37:55
44
Hanneke Handelé
Dutch Runners Gold
39:43
37:04
45
Soejo Boschman
Velp Gld
39:45
35:44
46
Ester Evers
Duiven
39:46
36:51
47
Sandra van Vegchel
Velp Gld
40:03
36:42
48
Saskia van Rhoon
Dutch Runners Basic
40:06
39:22
49
Caroline Krijnen
Zetten
40:10
36:29
50
Inge Wentink
Lochem
40:12
36:01
51
Nathalie Giannakopoulo
Arnhem
40:24
38:29
52
Anneloes Witsenburg
Velp Gld
40:39
37:14
53
Ester van de Kamp
Arnhem
40:42
35:19
54
Diana Lavèn
Rheden
40:46
37:55
55
Nicoliene de Vries
Voorst gem Voorst
40:48
36:59
56
Mascha Roding
Arnhem
41:08
37:52
57
Marie-Louise Heitink
Bennekom
41:11
40:46
58
Caroline Geritsen
Doetinchem
41:13
36:16
59
Monique Stoop-Janssen
Dieren
41:19
36:31
60
Bianca Klerkx
De Keien
41:21
38:47
61
Sasja Sijben
Oosterbeek
41:23
40:42
62
Susanne Holtackers
Nijmegen
41:23
36:18
63
Annemiek Bruininge
Velp Gld
41:25
36:35
64
Kitty van Kalleveen
Arnhem
41:25
39:20
65
Suzanne Teunissen
Elst Gld
41:25
39:20
66
Rowella Kuijpers
Wijchen
41:29
36:01
67
Elvira Folmer
Warnsveld
41:36
38:03
68
Martine Legtenberg
Berg en Dal
41:42
36:38
69
Liesbet Hoek
Arnhem
41:43
37:55
70
Karin klein Bluemink
Aalten
41:53
38:46
71
Bianca van Klooster
IJmuiden
42:04
38:15
72
Mariel Derks
Laag-Soeren
42:05
37:48
73
Marije Catsburg
Amersfoort
42:12
38:03
74
Marielle Mijnten
Brummen
42:18
38:15
75
Linda Linders
Arnhem
42:29
37:36
76
Lilian De Graaf
Velp Gld
42:37
37:18
77
Debbie Ruland
Veenendaal
42:39
40:20
78
Ella Quartel
Velp Gld
42:41
37:50
79
Joanne Grooten
Winterswijk
42:45
39:31
80
Diana Rodenburg
Arnhem
43:00
38:07
81
Annemarie Hageman
Arnhem
43:00
37:21
82
Monique Duits
Velp Gld
43:01
37:21
83
Marjoke van Kampen
Staphorst
43:03
39:52
84
Karin de Jong
Schiedam
43:21
39:10
85
Petra Berendsen
Arnhem
43:29
39:43
86
Carola Schmitz
Rheden
43:42
41:25
87
Ieke Salden
Rheden
43:42
41:06
88
Miranda Arendsen
Brummen
43:48
39:30
89
Sasja Wildeboer
Velp Gld
43:54
43:43
90
Marjon Haijtink
Hardloopvereniging D
44:00
43:02
91
Shahana Kok
Arnhem
44:04
41:14
92
Natascha Jansen
Arnhem
44:05
40:02
93
Muriel van der Does
Oosterbeek
44:09
40:51
94
Suzanne Vogel
Dieren
44:10
41:01
95
Marjanka Houben-Dijkst
Loopschool Wim Akker
44:13
38:40
96
Monique Derksen
Nijmegen
44:15
38:21
97
Maaike Teunissen-Meima
Arnhem
44:32
42:23
98
Ariëlle de Jong
Velp Gld
44:35
39:02
99
Yvonne Hinnen
Westervoort
44:37
38:57
100
Ineke Derksen
Buren Gld
44:52
39:31
101
Cynthia Feteris
Hoogvliet Rotterdam
45:14
42:51
102
Wilma Aalders
Rheden
45:33
42:58
103
Marlise Jansen
Velp Gld
45:50
40:59
104
Maaike Loeffen
Arnhem
45:59
40:36
105
Jolanda Verschure
Grou
45:59
40:22
106
Inge Tinnemans
Arnhem
46:19
43:56
107
Vera Prinsen
Ulft
46:33
42:30
108
Caren Berendsen
Drempt
47:00
42:18
109
Brigit Hogeweg
Varsseveld
47:02
42:21
110
Irma Muis
Doesburg
47:25
44:00
111
Karin Jongste
Arnhem
47:26
43:39
112
Carla Jongejan
Vlaardingen
47:59
42:58
113
Christine Zandvliet
's-Gravenhage
48:02
42:14
114
Renata Visscher
Veenendaal
49:05
46:45
115
Conny van Bennekom
Heinenoord
49:10
45:21
116
Simone Huiting
Beuningen Gld
49:12
44:57
117
Mariska van Oorschot
Dutch Runners Gold
49:41
44:01
118
Gerrie Zon
Leeuwarden
50:00
47:06
119
Margriet Brouwer
Velp Gld
50:07
44:33
120
Cindy Holtslag
Driel
50:17
46:32
121
Martine Scholten
Arnhem
50:31
46:23
122
Judith Hagedoorn
Anna Paulowna
52:13
50:03
123
Sharida Nijskens
Brummen
52:19
50:16
124
Vivian Kunst
Velp Gld
53:26
48:19
V45, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Jeanette Langeberg
Ciko '66
27:24
27:19
2
Winnyfred Tersteeg
DE LOPER
28:20
28:12
3
Ans Hulzebos
Hanzesport
28:27
28:25
4
Liesbeth Brinkman
Hanzesport
28:49
28:46
5
Marjolein Vermaas
Dodewaard
28:54
28:51
6
Inge Luft
Driebergen-Rijsenbur
30:01
29:46
7
Györgyi Corbet
Hanzesport
30:55
30:27
8
Marianne Roelofs
DE LOPER
32:50
32:31
9
Ans Zwartkruis
Gelre
33:05
31:38
10
Moniek Roijers
Amerongen
33:11
31:24
11
Ineke de Roock
Arnhem
33:52
33:44
12
Annemarie Erinkveld
De Liemers
35:04
34:02
13
Jacqueline van Amerong
Arnhem
37:08
35:40
14
Evelien Kleverwal
Apeldoorn
37:09
35:26
15
Sine Vogel
Westervoort
37:13
37:03
16
Corine ter Brugge
Rozendaal
37:38
35:20
17
Liesbeth Gerritsen
De Liemers
37:54
33:59
18
Annemieke van Hazendon
Arnhem
38:07
36:21
19
Marijke Theunissen
Velp Gld
38:11
36:26
20
Manon Tichelaar
Dutch Runners Basic
38:14
37:09
21
Heidi Touw
Brummen
38:17
33:54
22
Corry Vervoort
Velp Gld
38:19
34:13
23
Nelly Takken
Apeldoorn
38:22
35:12
24
Bianka Hol
Velp Gld
38:23
36:59
25
Helene Banning
Velp Gld
38:59
38:52
26
Mela de Gruyter
Heelsum
39:03
38:15
27
Heleen de Groot
Loopgroep Oudewater
40:07
35:27
28
Annelies Garttener
Arnhem
40:24
38:29
29
Irene Reitsma
Huissen
40:36
37:55
30
Ine Horstink
Runners Vorden
40:44
37:52
31
Riet van de Steeg-Hanh
Rheden
40:44
35:55
32
Evelien Tuenter
Arnhem
40:51
38:46
33
Susanne Oesterberg
Arnhem
41:01
37:48
34
Willy Sijbrandi
Arnhem
41:10
37:36
35
Hélène Stornebrink
Brummen
41:24
39:08
36
Nanny Bosman
Gelre
41:32
38:07
37
Marjo Voorhuis
Arnhem
41:36
37:42
38
Jose Rabeling
Veenendaal
41:50
40:17
39
Annelies Stokkel-Roelo
Huissen
41:56
37:34
40
Marieke Krul-Otten
Malden
42:28
42:20
41
Ineke Dekker
Brummen
42:50
40:47
42
Anneke Zoet
Arnhem
42:51
38:41
43
José de Bruin
Almere
43:02
37:48
44
Elly Petri
Velp Gld
43:12
41:31
45
Truus Schuurman
Dutch Runners Gold
43:14
40:54
46
Lies Melchers
Leeuwarden
43:14
39:58
47
Diana Engelen
Westervoort
43:18
38:20
48
Petra Baaijens
Zevenaar
43:19
42:43
49
Jeanette Kerssen
De Steeg
43:27
38:51
50
Verboom Yvonne
's-Gravenhage
43:45
41:19
51
Jannie Florissen
Zevenaar
44:37
39:07
52
Jeanet van den Barg
Dieren
44:43
42:01
53
Marijke Gerritsen
Rozendaal
44:44
41:17
54
Marianne Keurhorst
De Liemers
44:44
39:18
55
Anita Nijhuis
Arnhem
44:57
42:37
56
Claudia Geerlings
Dieren
45:20
43:18
57
Pamela van Dam
Brummen
45:32
43:16
58
Ellen Meerdink
Rheden
45:58
43:22
59
Ineke Kester
Leiden
45:59
42:03
60
Hennie van Tent Beking
Dieren
46:35
44:37
61
Irma Dijksterhuis
Velp Gld
46:55
42:37
62
Ellen Leenaarts
Velp Gld
47:51
45:05
63
Wietske de Vries
Gelre
48:08
43:20
64
Marleen van der Linde
Halle
49:07
44:53
65
Sigried Herscheit
Velp Gld
49:14
45:46
66
Sandra Hulshof
Eerbeek
49:53
46:11
67
Ingrid van Buuren
Duiven
50:29
46:08
68
Marlies Brandt
Deventer
50:44
44:52
69
Alida Verhagen
Rotterdam
51:09
48:42
70
Klara Slijkhuis
Creil
51:47
47:32
71
Wilma Peters-Bakker
Arnhem
53:21
50:23
72
Ria Tolsma
Loenen Gld
53:25
49:42
73
Anja Hendriks
Arnhem
55:12
51:13
V55, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Dina Jansen
Arnhem
33:50
33:47
2
Willie de Ruiter
Spankeren
35:31
33:40
3
José Heeres
Ciko '66
36:05
32:32
4
Carla Kaats
Arnhem
38:01
37:39
5
Leny Heekelaar
Velp Gld
39:10
36:41
6
Monique de Goede
Arnhem
39:44
35:34
7
Marie-Louisse van Dong
Arnhem
40:27
35:08
8
Simone Gödden
Arnhem
41:14
36:08
9
Ria Schoolderman
Eefde
41:34
39:58
10
Gerrie de Greeff
Joppe
41:36
40:01
11
Jeannet van Tent Bekin
Doesburg
42:25
40:32
12
Ingeborg van der Meer
Arnhem
42:31
39:37
13
Els van Veelen
Arnhem
42:55
38:42
14
Wilma Kok-Vos
Velp Gld
43:07
39:00
15
Monique van Schip
Arnhem
44:21
40:06
16
Emmy Monteiro
Nijmegen
48:12
47:08
17
Nel Westerhout
Apeldoorn
48:56
44:40
18
Marga Boss
Duiven
50:31
45:06
B6, 6 KILOMETER
Place
Name
Gun Time
Chip Time
1
Erwin Heister
ABT
24:06
24:03
2
Bart Spangenberg
ABT
24:26
24:24
3
Geert Geurken
sportbedrijf Arnhem
24:59
24:55
4
Marcel van den Berg
DDJ Accountants & Ad
25:12
24:46
5
Tom Schouten
Omroep Gelderland
26:02
25:42
6
Henk Bruggeman
DDJ Accountants & Ad
27:53
27:50
7
Bernard Diks
Technisch Buro Pola
29:21
27:26
8
Ben van Onna
Technisch Buro Pola
29:31
27:42
9
Tom Geurken
sportbedrijf Arnhem
29:56
29:24
10
Ab van den Bos
ABT
31:21
29:44
11
Casper Leemreize
Dejima Optical Films
31:48
29:59
12
Toon de Ruiter
Technisch Buro Pola
31:57
30:05
13
Klaas Willemsen
ROC A12
32:05
28:11
14
Toine Schinkel
ROC A12
32:06
28:13
15
Martijn Stappers
sportbedrijf Arnhem
32:46
31:16
16
Walter Spangenberg
ABT
33:06
31:52
17
Henk van Valburg
ROC A12
33:27
32:41
18
Tim Tenten
Keifit (Atag)
33:37
29:17
19
Piet Peeters
ROC A12
33:44
32:58
20
Klaas Jan Regien
Dejima Optical Films
33:52
31:57
21
Tino Meijer
Dejima Optical Films
33:52
31:58
22
Georgette Demmink
DDJ Accountants & Ad
34:11
34:03
23
Ronald Witjes
Technisch Buro Pola
34:39
32:46
24
Martin van der Kracht
DDJ Accountants & Ad
34:44
32:42
25
Startnummer 9135
sportbedrijf Arnhem
34:56
33:19
26
Tinus Krikke
DDJ Accountants & Ad
35:26
31:50
27
Rob van Eldik
Technisch Buro Pola
35:32
33:34
28
Marc Scholten
Nysingh advocaten-no
35:39
31:15
29
Sabarte Gerritsen
Keifit (Atag)
36:00
31:30
30
Bert Kramer
Inst. bedrijf Breedv
36:02
32:26
31
Harry Haverkamp
Boks
36:09
31:37
32
Ruud Peters
ROC A12
36:25
31:04
33
Nanno van Blijderveen
Giesbers retail Comm
36:29
31:59
34
Alfred Wesseling
Keifit (Atag)
36:29
32:03
35
Erik de Haan
Dejima Optical Films
36:36
34:30
36
Harry Klein Koerkamp
Boks
36:41
32:03
37
David van der Veer
Logica
36:55
31:35
38
Sanne de Groot
Giesbers retail Comm
36:58
32:27
39
Henriëtte Schaap
Gemeente Rheden
37:01
36:36
40
Jeanine Bosma
Gemeente Rheden
37:03
36:38
41
Marcel Tiel Groenesteg
Gemeente Rheden
37:11
35:02
42
Jacqueline Könning
Dejima Optical Films
37:16
35:04
43
Guus van Kleef
Omroep Gelderland
37:20
33:56
44
Loeky Kramer
Dejima Optical Films
37:41
35:51
45
Lonneke Gerritsen
Omroep Gelderland
38:07
34:45
46
Eric van den Berg
Omroep Gelderland
38:08
34:49
47
Wilfred Brom
DDJ Accountants & Ad
38:10
34:30
48
Luc Ratering
Keifit (Atag)
38:10
33:47
49
Rob Koot
DDJ Accountants & Ad
38:10
34:31
50
Richard Bremer
Logica
38:11
32:45
51
Zia Khosrawi
Logica
38:11
32:43
52
Nieke Hoitink
Omroep Gelderland
38:23
34:55
53
Harry van de Broek
Boks
38:33
33:55
54
Edwin Huygens
Logica
38:33
33:04
55
Frans van Harwijnen
ABT
38:43
36:16
56
Liesbeth Pels
Giesbers retail Comm
38:47
34:17
57
Gerrit-jan van Ingen
ROC A12
38:50
36:39
58
Rob Holtslag
Keifit (Atag)
38:53
38:47
59
Yvette Taverne
Omroep Gelderland
38:54
35:34
60
Suzanne Verheul
Dejima Optical Films
38:57
36:43
61
Ton Nispeling
ROC A12
39:02
34:57
62
Suzanne van Doren
Dejima Optical Films
39:04
37:02
63
Marieke de Boer
ROC A12
39:14
37:03
64
Jan Cees Steenmeijer
Inst. bedrijf Breedv
39:15
35:40
65
Frans Ratering
Keifit (Atag)
39:21
34:59
66
Gerald Petrie
DDJ Accountants & Ad
39:22
35:45
67
Albert Vrijsbergen
Keifit (Atag)
39:23
34:54
68
Norbert Berns
Keifit (Atag)
39:39
35:13
69
Eef van Druyten
Omroep Gelderland
39:39
36:49
70
Véronique Butijn
Nysingh advocaten-no
39:47
35:20
71
Wim Meurs
ROC A12
39:52
34:34
72
Wout Breedveld
Inst. bedrijf Breedv
39:54
36:19
73
Jarno Baank
Media Markt (Atag)
40:09
34:27
74
Helga Nijland
Nysingh advocaten-no
40:19
35:37
75
Jos Maree
ROC A12
40:23
39:41
76
Annemarie Uppelschoten
Omroep Gelderland
40:28
37:04
77
Sven Meijer
Giesbers retail Comm
40:30
36:01
78
Theo Went
DDJ Accountants & Ad
40:37
36:59
79
Fred Koers
ROC A12
40:53
35:43
80
Esther Leonards
Technisch Buro Pola
40:57
38:59
81
Mieke Middeldorp
Dejima Optical Films
41:00
39:51
82
Marc Loeven
Omroep Gelderland
41:14
37:54
83
Gerrit Boks
Boks
41:18
36:33
84
Marjolijn Lutke-Schiph
ROC A12
41:39
39:43
85
Marino Kropman
Dejima Optical Films
42:01
39:57
86
Rob Arends
Media Markt (Atag)
42:42
36:59
87
Joost Boks
Boks
42:47
38:02
88
Marlies Ruumpol
Logica
43:06
37:39
89
Mathijs Holtslag
Keifit (Atag)
43:18
38:53
90
Marcel Verweij
ROC A12
43:53
39:49
91
Maarten Schut
Media Markt (Atag)
44:05
38:21
92
Bernadette Hoogendoorn
Logica
44:06
38:38
93
Jenny Bosveld
Gemeente Rheden
44:26
44:11
94
Daniëlle Spies
ROC A12
44:56
39:45
95
Meta Kok-Jager
Nysingh advocaten-no
45:48
41:24
96
Paul de Bruijn
Technisch Buro Pola
47:25
45:28
97
Willeke van Leeuwen
Inst. bedrijf Breedv
48:01
44:22
98
Nadine van Leeuwen
Inst. bedrijf Breedv
48:01
44:22
99
Daphne Betz
ROC A12
49:05
47:08
100
Steven Boersma
ROC A12
50:31
45:05
www.posbankloop.nl
www.uitslagen.nl
25-09-2011 00:00